Технології

Сонячне світло допоможе виготовити ракетне паливо

Міжнародна команда дослідників домоглася революційних результатів у процесі створення пального для ракет: тепер реактивне паливо можна буде виготовити з води, вуглекислого газу та сонячного світла. Такий вид палива буде повністю поновлюваним, «безпечним і екологічним», стверджують учені.

solar_dzet_500

«Ідея полягає в тому, щоб змінити процес згоряння палива. Ми беремо вуглекислий газ, водяну пару і вводимо сонячну енергію, щоби виробити пальне», – говорить Патрік Ле Клерк, відповідальний за проект в Інституті технологій горіння Німецького аерокосмічного центру в Штутгарті.

Читайте також: Вчені: паливом для нових автомобілів буде вода

Основа чотирирічного проекту, відомого як «Солар- Джет», – сонячний реактор, який використовує сфокусоване сонячне світло для нагрівання води та вуглекислого газу до 700 ° С. Газоподібна субстанція, сформована в результаті нагрівання, складається з водню і чадного газу. В результаті хімічної реакції, відомої як «процес Фішера – Тропша» і проведеної в іншому реакторі, субстанція стискається й перетворюється в вуглеводневе паливо, схоже на звичайний гас.

На даний момент розробка перебуває на стадії тестування. Для створення палива використовується симулятор сонячного світла, проте надалі планується розвинути технологію і отримувати потрібну речовину, працюючи з «природним» сонячним світлом, водою і CO2.

Проект Євросоюзу, на думку ініціаторів, має всі шанси змінити усталені погляди на виробництво авіаційного, дизельного палива, бензину і навіть пластмаси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Один коментар

  1. Да! Но эта технология уже известна и практически опробована. Действует каждый день – только с пользой для людей… Четвертый компонент найболее …..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button