Технології

В Україні зможуть виготовляти бронежилети, порох та парашути з конопель

Українські науковці вивели новий сорт посівних конопель “Софія”, який можна використовувати для виробництва високоякісних бронежилетів, пороху, канатів і парашутів.

Плити з конопель витримують постріли з бронебійних патронів, при цьому, вони легші за кевларові, повідомляє пресслужба Національної академії аграрних наук України.

Новий сорт представили фахівці з Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної академії аграрних наук під час традиційного фестивалю промислових конопель “Hemp Fest” на Сумщині.

В Україні зможуть виготовляти бронежилети, порох та парашути з конопель

В Україні зможуть виготовляти бронежилети, порох та парашути з конопель

“Софія” є універсальним сортом, адже можна використовувати як її волокна, так і насіння.

“Це подвійні можливості для розвитку різних галузей виробництва, зокрема і оборонної, що особливо важливо в нинішніх умовах”, – пояснили в пресслужбі.

В матеріалі зазначили, що технічні коноплі – це основа для виробництва пороху, який не має аналогів у світі.

Також рослина є сировиною для пошиття міцного та комфортного військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала в екстремальних умовах.

Окрім того, коноплі можна використовувати для будівництва й утеплення будівель.

На заході провідні науковці, аграрії, бізнесмени та професіонали галузі коноплярства також обговорили питання законодавчого регулювання у сфері промислових конопель, питання їхньої переробки в залежності від напрямку використання та економічну ефективність вирощування посівних конопель в Україні.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments