Технології

Подивіться на випробування надлегкого електродвигуна для космічних ракет (фото+відео)

Компанія Equipmake заявила, що розробила найлегший і найпотужніший електродвигун на ринку. Він необхідний для запуску першої в Австралії ракети виробництва Gilmour Space Technologies з Квінсленда, Австралія.

Замість того, щоб виступати в якості постачальника для інших компаній за кордоном, Gilmour Space Technologies побудувала ракету Eris з нуля на батьківщині. Діаметр першого ступеня – 2 м, а другий — 1,5 м. Максимальне корисне навантаження — до 305 кг при запуску на висоту до 500 км.

Gilmour Space Technologies планує запустити першу в світі космічну ракету, повністю спроектовану і побудовану в Австралії. Фото: Gilmour Space Technologies

Її оснастять п’ятьма ракетними гібридними двигунами Sirius. Це означає, що для роботи використовується рідкий окислювач, але тверде паливо. Ракету, вперше повністю спроектовану і побудовану в Австралії, запустять в квітні наступного року.

“Це найпотужніший ракетний двигун, який коли-небудь розроблявся в Австралії, — заявив генеральний директор і співзасновник Gilmour Space Адам Гілмор, – і він досяг необхідної тривалості польоту до відмови». Останні тестові випробування показані на відео нижче.

Компанія Equipmake розробила надлегкий електродвигун і циліндричний інвертор. Згідно із заявою, інженерам довелося повністю змінити механічну конструкцію інвертора, щоб він витримував тиск під час переходу з атмосфери в космічний вакуум. Він став майже циліндричним, з оболонкою з вуглецевого волокна. Це дозволило знизити вагу конструкції.

Компанія Equipmake розробила надлегкий електродвигун (ліворуч) і циліндричний інвертор (праворуч), здатні працювати в космічному вакуумі. Фото: Equipmake

Представники Gilmour Space Technologies заявили, що збільшать масштаби ракет для пілотованих космічних польотів. Наскільки цей проект реальний, невідомо.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button