Технології

Створені розумні скла, які можуть обігрівати будівлі

У Німеччині вчені з Єнського університету імені Фрідріха Шиллера представили прототип скла, яке може затемняться і обігрівати приміщення.

Созданы умные стекла, которые могут обогревать здания

Розумні скла надійдуть у продаж вже в 2018 році і будуть вмонтовні у фасади будівель.

На сьогодні до 40% всіх витрат на енергію в ЄС припадає на обігрів, охолодження, кондиціонування повітря та освітлення будівель. Одне з рішень — проект енергоефективних шибок Large-Area Fluidic Windows (LaWin), яким з 2015 року займається група дослідників з Єнського університету.

Вікно дозволяє затемнювати скло за допомогою кнопки, а його поверхня збирає теплову енергію сонячних променів. Досягається це за рахунок впровадження в скло спеціальної рідини.

“Ключовою особливістю нашого проекту є використання рідин у вікнах і фасадах, наприклад, в якості теплоносіїв або для забезпечення додаткових функцій, — каже координатор проекту Лотар Вондрачек. — З цією метою ми розробляємо нові скляні матеріали, які використовуються для циркуляції функціональних рідин.”

В останніх прототипах в рідину додаються наночастинки заліза, які можуть бути стягнуті з допомогою магніту.

“В залежності від кількості частинок заліза в рідині сама рідина набуває різні відтінки сірого або зовсім стає чорною, — каже Вондрачек. — У результаті, можна контролювати освітлення і збирати сонячне тепло, яке потім можна використовувати для обігріву приміщення.”

Відомо, що ефективність системи порівнянна з традиційними сонячними тепловими установками, але може бути легко інтегрована в фасад будівлі. Також вікнам не потрібне підключення електрики.

Ключовим моментом є розробка економічних скляних модулів великого розміру. Вони повинні не тільки вмістити спеціальні канали для рідини, але і не ламатися протягом всього терміну служби будинку і відповідати будівельним нормативам. Вчені змогли продемонструвати на прототипах площею 200 квадратних метрів, що ці вимоги можуть бути виконані.

У 2015-2017 роках проект отримав грант у розмірі €5,9 млн від ЄС в рамках програми «Горизонт-2020» і €2,2 млн від 11 промислових компаній. В цьому році плануються перші комерційні поставки розумного енергозберігаючого скла, повідомляє hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button