Технології

Створений робот-тарган, якого практично неможливо розчавити

Розчавити настирливого таргана буває не так-то просто, і дивовижна міцність цих комах постійно надихає інженерів на розробку мініатюрних роботів, що володіють подібними властивостями. Деякі концепти дійсно виявляються досить стійкими, проте новий пристрій розчавити, схоже, неможливо в принципі. Лівей Лін (Liwei Lin) і його колеги із США та Китаю описують свою розробку в статті, опублікованій в журналі Science Robotics.

Будучи розміром не більше поштової марки, робот зроблений з плоского фрагмента полівініліденфториду (PVDF) — досить жорсткого і інертного полімеру з еластичним покриттям. PVDF має п’єзоелектричні властивості, змінюючи форму при додатку слабкого струму. Тому підведена до пластини пара мікроелектродів змушує пластину згинатися, а гнучко закріплені на ній «ніжки» перетворюють ці рухи у кроки.

В результаті робот здатний пересуватися виключно швидко — на 20 довжин власного тіла в секунду — і навіть переносити закріплений на ньому невеликий вантаж розміром з горіх. При цьому сам він важить менше 0,1 грама і легко переносить навантаження більше 60 кілограмів: розчавити його практично неможливо, в чому вчені переконалися на власному досвіді.

Поки що головною проблемою залишається живлення пристрою. Прототип з’єднується з батареєю тонкими проводами, однак згодом автори розраховують оснастити його бортовим акумулятором і зробити по-справжньому автономним. У майбутньому такі мікророботи зможуть розвідувати обстановку в важкодоступному і небезпечному середовищі.

Кнопка «Наверх»
Закрыть