Технології

Електронна шкіра розпізнає жести: з нею можна друкувати текст в повітрі (відео+фото)

Створено покриття для шкіри, яке наноситься за допомогою спрею, і дозволяє дистанційно керувати комп’ютером. Технологія описана в журналі Nature Electronics.

Дослідники зі Стенфордського університету розробили розумну шкіру, за допомогою якої можна друкувати на невидимій клавіатурі і розпізнавати об’єкти на дотик. Крихітна електронна мережа розтягується і згинається, а ШІ розпізнає жести. Технологія підійде для додатків віртуальної реальності, телемедицини та робототехніки.

Розумна шкіра складається з напилюваної електрично чутливої мережі, вбудованої в поліуретан — міцний і еластичний матеріал, який використовується, наприклад, при виготовленні коліс для скейтборду. Сітка складається з мільйонів срібних нанопроводів, покритих золотом, які контактують один з одним, утворюючи динамічні електричні шляхи.

Принцип роботи електронної шкіри. Зображення: Kyun Kyu “Richard” Kim, Bao Group, Stanford University

Покриття наноситься безпосередньо на шкіру за допомогою спрею, як захисний крем від засмаги. Вона точно відповідає зморшкам і складкам на шкірі людини. Вона біосумісна, повітропроникна і залишається на місці, поки її не змиють водою з милом. Взаємодія з комп’ютером забезпечується за допомогою невеликого модуля Bluetooth.

Коли пальці згинаються і скручуються, нанопроводи в сітці стискаються і розтягуються, змінюючи електропровідність сітки. Ці зміни можна виміряти та проаналізувати, щоб точно сказати нам, як рухається рука, палець або суглоб. Женан Бао, професор хімічної інженерії Стенфорда та співавтор дослідження

Для розпізнавання жестів технологія використовує ШІ. Комп’ютер відстежують змінюються параметри і зіставляє ці зміни з конкретними фізичними рухами і жестами. В експериментальному прототипі вчені навчили алгоритм розпізнавати натискання клавіш на клавіатурі. Після цього людина змогла друкувати текст без використання фізичного пристрою, просто по повітрю. Подібний підхід може бути використаний для розпізнавання жестів або ідентифікації об’єктів при відчутті, пояснюють автори.

За словами вчених, технологія не вимагає великих обчислювальних ресурсів і величезних обсягів даних. Навчальна схема використовує для обчислень мінімальний обсяг даних і швидко адаптується під конкретну людину після короткого навчання.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button