Технології

Подивіться на стрибаючих крихітних роботів-коваликів (фото+відео)

Інженери розробили роботів, які імітують жуків-коваликів, щоб у потужному стрибку долати перешкоди.

Дослідники з Університету Іллінойсу в Урбана-Шампейн та Принстонського університету використовували анатомію, механіку та еволюцію жуків-коваликів, щоб створити стрибаючих роботів розміром з комах. Вони досить маленькі, щоб поміститися в обмеженому просторі, досить потужні, щоб долати перешкоди, і досить швидкі, щоб відповідати швидкості комахи.

Вчені використовували крихітні спіралеподібні приводи, які імітують роботу м’язів в грудній клітці жука-ковалика. Штучний привід тягне крихітну балку, змушуючи робота повільно згинатися і накопичувати пружну енергію. Після вивільнення ця енергія штовхає робота вгору.

У попередніх дослідженнях вчені встановили, що у жука-ковалика є спеціальний спиралевидний м’яз. Він накопичує енергію і запускається, наприклад, коли комаха перевертається на спину. Під дією різкого випрямлення цього м’яза тіло жука підкидає на велику висоту, в кілька разів перевищує його розмір. Той же механізм працює і у роботів.

“Однією з головних проблем дрібномасштабної робототехніки є пошук конструкції, яка була б невеликою, але достатньо потужною, щоб подолати перешкоди або швидко покинути небезпечні місця”, – говорить Самех Тауфік, керівник дослідження

Варіанти конструкцій стрибаючих роботів, запропоновані дослідниками. Зображення: University of Illinois Urbana-Champaign

Вчені вважають, що крихітні роботи проникнуть у важкодоступні місця, щоб допомогти виконувати технічне обслуговування великих машин, таких як турбіни та реактивні двигуни, або в сільському господарстві для обстеження рослин, наприклад, фотографування для виявлення проблем.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button