Технології

Двигун для найбільшого літального апарату (відео)

Британська компанія Hybrid Air Vehicles розпочала програму стендових випробувань двигунів, за допомогою яких в недалекому майбутньому підніметься в повітря гібридний літальний апарат Airlander 10, який через свої габаритні розміри є володарем титулу найбільшого у світі літального апарату. За рахунок своєї гібридної конструкції, в якій поєднуються елементи конструкції дирижаблів, літаків і екранопланів, апарат Airlander 10 зможе здійснювати посадку і зліт з поверхонь абсолютно різного типу, включаючи і поверхню води.

23-02-15-foto-600x354-2

У рух цей апарат будуть приводитися чотирма 325-сильними турбованими дизельними двигунами V8 з прямим уприскуванням, ресурс яких дозволить апарату знаходиться в повітрі безперервно протягом п’яти діб, підніматися на висоту в 6000 метрів і літати зі швидкістю близько 150 кілометрів на годину, перевозячи пасажирів і до 10 тонн вантажу у вантажному відсіку.

Два двигуна апарату будуть встановлені на передній частині його фюзеляжу, і ще два – на кормі. Всі двигуни мають лопаті з регульованим кутом нахилу (атаки) і укладені в захисний кожух у вигляді труби, який повертається навколо поперечної осі. Таким чином здійснюється управління вектором напрямку тяги, необхідної для зльоту, посадки, польоту і здійснення різних маневрів поблизу поверхні.

Читайте також: Епоха вертольотів закінчується?

В даний час проводяться стендові випробування, в ході яких перевіряється робота абсолютно всіх вузлів силової установки літального апарату Airlander 10. Це дозволить виявити недоліки не тільки самих дизельних двигунів, але й інших елементів, що буде використано при створенні остаточної конструкції двигунів, які піднімуть апарат в повітря.

23-02-15-foto-600x398-1

Згідно з планами, випробування рухової установки та інших систем апарату Airlander 10 будуть проводитися протягом цього року, а в 2016 році апарат здійснить кілька перших польотів, демонструючи свої можливості представникам кількох замовників з приватного та військового сектора.

Натхнення: dailytechinfo.org


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button