Людина

Створено експериментальний препарат проти старіння

З віком клітини нашого організму зношуються. Зношені клітини не завжди виводяться з організму своєчасно і в результаті цього починають «заражати» оточуючі їх тканини та інші клітини. Цей процес носить назву клітинного старіння, яке в кінцевому підсумку призводить не тільки до старіння організму, але може викликати різні захворювання, у тому числі і рак. Вчені з Клініки Майо (США, одна з найбільших клінік світу) довели в експериментах на лабораторних мишах, що при виведенні цих зношених клітин з організму можна поліпшити їх здоров’я і тривалість життя аж до 35 відсотків і при цьому без будь-яких побічних ефектів.

f8f25b739ccdb1a97244e9b2857a993d

Незважаючи на те, що зазвичай зношені клітини згодом виводяться з організму завдяки імунній системі, з часом (з віком) імунна система стає все менш і менш ефективною і перестає справлятися з цим завданням. Це призводить до поширення зношених клітин і як наслідок — старіння організму. Навіть незважаючи на те, що такі клітини можуть ділитися, вони як і раніше можуть завдавати шкоди навколишній тканині і клітинам особливими сполуками, які вони виділяють. Це в кінцевому підсумку може призвести до розвитку вікових хвороб.

Для допомоги імунній системі в чищенні організму мишей від небажаних клітин вчені з Клініки Майо використовували створений ними препарат, що одержав експериментальну назву AP20187. Введення препарату дійсно допомогло позбутися від зношених клітин. При цьому вчені відзначили, що місця і осередки формування пухлин, а також погіршення стану внутрішніх органів гризунів різко скоротилися. Більш того, життєвий цикл таких мишей в різних випадках збільшився від 17 до 35 відсотків, а в жировій і м’язової тканини, а також нирках різко скоротилися запальні процеси.

«Зношені клітини, що накопичуються всередині організму з віком завдають серйозної шкоди вашим органам і тканинам, скорочуючи ваше життя і здоров’я», — коментує Ян ван Дерсер, один з провідних авторів дослідження. «А так як вивести дані клітини з організму можна без будь-яких побічних ефектів — наша генетична модель, яку ми використовували, це довела — використання спеціальних ліків і препаратів, здатних виводити зношені клітини, буде вельми корисною зброєю терапевтів проти вікових захворювань».

Головний автор даного дослідження Даррен Бейкер додає, що отриманий ними експериментальний препарат досить ефективний і здатний привести до значного поліпшення здоров’я, так як здатний виводити з організму від 60 до 70 відсотків зношених клітин.

«Препарат здатний ефективно і швидко вивести достатню кількість зношених клітин, щоб вплинути на загальний стан здоров’я і тривалість життя організму», — зазначає вчений.

Натхнення: nlo-mir.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button