Людина

Вчені з’ясували, навіщо люди цілуються

Вчені з Оксфордського університету дійшли висновку, що поцілунки допомагають жінкам зустріти ідеального чоловіка. З їх допомогою вони оцінюють потенційних партнерів. Поцілунки дають жінкам можливість підсвідомо оцінити супутника за смаком або запахом, і таким чином зібрати інформацію про їх сумісність і загальному стані здоров’я.

Вчені також стверджують, що поцілунки зберігають міцні відносини всередині пар і сприяють зміцненню прив’язаності. Більш часті поцілунки були пов’язані з якістю відносин.

Провідний дослідник Рафаель Влодарскі, з кафедри експериментальної психології, сказав: “Поцілунки в людських сексуальних відносинах неймовірно поширені в різних формах майже в кожному суспільстві і культурі. Але ми до цих пір точно не знаємо, чому і для чого вони потрібні.”

У ході дослідження, результати якого були опубліковані в журналі “Людська природа”, було опитано більше 900 дорослих. Трохи більше половини учасників знаходилиися в серйозних відносинах. Метою експерименту було дізнатися, навіщо вони цілуються?

Всім опитаним було запропоновано питання про важливість поцілунків у короткострокових і довгострокових відносинах.

“Існують три основні теорії про роль, яку відіграють поцілунки в сексуальних відносинах: вони допомагають оцінити генетичні якості потенційних партнерів; використовуються для підвищення збудження (щоб ініціювати секс, наприклад); допомагають зберегти відносини. Ми хотіли з’ясувати, яка з цих теорій найбільш актуальна” , – сказав Влодарскі.

Як показало дослідження, для жінки поцілунки важливіші, ніж для чоловіків.

За допомогою попередніх досліджень вдалося з’ясувати, що жінки більш вибагливі при виборі потенційного партнера, можливо тому, що вони повинні вкладати більше часу і зусиль у виховання дітей, ніж чоловіки. Вчені також виявили, що учасники, які вважають себе привабливими, або які, як правило, мали більше швидкоплинних романів, вважають поцілунки важливішими. Ці люди також часто більш розбірливі при розгляді кандидатури можливого партнера.

Всі ті, для кого поцілунки мають більше значення, відносяться прискіпливіше до потенційних партнерів, припускаючи, що поцілунок може оцінити потенціал майбутніх відносин.

“Наші результати показують, що під час поцілунку ми передаємо і отримуємо певну інформацію. Це привід для двох потенційних партнерів, щоб зблизитися соціально прийнятним способом і дізнатися деяку додаткову інформацію про свого супутника”, – сказав Влодарскі.

Вчений вважає, що коли люди цілуються, вони отримують хімічні сигнали, реагуючи на смак і запах, який підсвідомо говорить їм, чи сумісні вони генетично.

Натхнення: fedpost.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button