Технології

Створено концепт біокомп’ютера, що використовує генетичний код в якості програмного

Використовуючи тільки біомолекули (наприклад, ДНК і ферменти), вчені з Техніона, ізраїльського технологічного інституту, розробили і побудували передові біологічні перетворювачі, обчислювальні машини, здатні маніпулювати генетичними кодами. Цей прорив зможе коли-небудь відкрити нові можливості в галузі біотехнологій, зокрема індивідуальної генної терапії та клонування.

Інтерес до таких обчислювальних біомолекулярних пристроїв сильний в основному через їх здатності (на відміну від електронно-обчислювальних машин) безпосередньо взаємодіяти з біологічними системами і навіть живими організмами. Перетворювачі не потрібні, оскільки всі компоненти молекулярних комп’ютерів, включаючи апаратні засоби і програмне забезпечення є молекулами.

«Наші результати втілені в новій, синтетично розробленій обчислювальній машині, яка обчислює ітеративно і приносить біологічно значущі результати, – говорить провідний дослідник Ехуд Кейнан. – На додаток до розширеної обчислювальної потужності, перетворювач на основі ДНК пропонує кілька переваг, включаючи здатність читати і перетворювати генетичну інформацію, мініатюризація на молекулярному рівні і здатність робити обчислювальні результати, які безпосередньо взаємодіють з живими організмами ».

Перетворювач може бути використаний для оцінки генетичного матеріалу і визначення специфічних послідовностей, а також зміни та алгоритмічної обробки генетичного коду. Подібні пристрої, каже професор Кейнан, можуть бути застосовані і для інших обчислювальних задач.

«Всі біологічні системи і навіть цілі живі організми, є природними молекулярними комп’ютерами. Кожен з нас є біомолекулярним комп’ютером, тобто машиною, в якій всі компоненти, молекули, «говорять» один з одним в логічному порядку ».

Крім того, внесок у дослідження внесли доктор Тамар Ратнер і доктор Рон Піран з Техніона, а також доктор Наташа Йоноска, що працює на кафедрі математики в Університеті Південної Флориди.

Натхнення: tgdaily.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button