Технології

Створено туалет, що перетворює фекалії в криптовалюту

Південнокорейський винахідник придумав, як перетворити фекалії в енергію. Він створив криптовалюту, яку назвав Ggool. Кожен з його студентів може заробляти по 10 Ggool в день – просто коли ходить в туалет.

Image by Peter H from Pixabay

Туалети, здається, представляє інтерес для все більшого числа винахідників – можна згадати французькі туалети BOKU, натхненні японськими біде або жіночі пісуари в Англії. У Південній Кореї пішли у своїх розробках ще далі і спробували перетворити екскременти в криптовалюта.

Чо Дже-Вон – професор міської та екологічної інженерії в Ульсанському Національному інституті науки і технологій (UNIST) — спроєктував лабораторію, яку підключив до університетських туалетів і системи опалення. Спочатку відходи використовувалися для виробництва біогазу, який повторно подавався в систему опалення. Решта сухих речовин стала гноєм для університетських рослин.

“За принципом роботи метанізатора, що перетворює відходи в біогаз, туалети університету здійснюють те ж саме, але з екскрементами. Ця утилізація відходів може бути використана для живлення плити або котла. Якщо мислити нестандартно, фекалії мають цінне значення для виробництва енергії і гною. Я вклав це значення в екологічний оборот”, – заявив вчений.

Потім Чо Дже-Вон порахував, що кожен студент щодня залишає в туалеті приблизно по 500 грамів фекалій. За його розрахунками, це може дати близько 50 літрів метану на кожного. Ця кількість газу може виробити 0,5 кВтг електроенергії (рівноцінно поїздці на 1,2 кілометра на електромобілі). Отже, це “безкоштовна” електрика! Чо створив криптовалюту, яку назвав Ggool. Кожен учень може заробляти 10 Ggool в день, коли ходить в туалет.

Студенти можуть витрачати Ggool на харчування в кампусі. Віртуальна валюта зберігається в гаманці, і студенти розплачуються в магазині кампуса за допомогою QR-коду.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button