Екологія

Створено трактор, що працює на гної: для обслуговування знадобиться всього 100 корів (відео)

Трактор New Holland працює на зрідженому метані, що дозволяє фермерам знизити викиди і заощадити гроші на дорогому дизельному паливі. Причому паливо можна виробляти з коров’ячих фекалій. Про це розповідають творці машини.

Трактор потужністю 270 к.с. не поступається по продуктивності стандартним версіями з дизельним двигуном. Інноваційна машина була розроблена британською компанією Bennamann, яка займається дослідженнями і розробками в області виробництва біометану вже більше 10 років.

Побічні відходи від стада, що складається всього зі 100 корів, можна перетворити в паливо, зване летючим метаном, а його, в свою чергу, помістити в сховище біометану на фермі.

Кріогенний бак, встановлений на тракторі, підтримує метан в рідкій формі при температурі -162 °C, що дає транспорту таку ж потужність, як дизель, але зі значною економією викидів.

Він був випробуваний під час пілотного запуску на фермі в Корнуолі, де викиди вуглекислого газу скоротилися з 2500 метричних тонн до 500 метричних тонн лише за рік.

“Трактор T7, що працює на рідкому метані, — перший у світі, і це ще один крок до декарбонізації світової сільськогосподарської галузі та реалізації економіки замкнутого циклу», — сказав співзасновник Bennamann Кріс Манн.

Компанія також вивчає можливості більш широкого використання цієї технології і сподівається, що одного разу її можна буде використовувати для зарядки електромобілів у сільській місцевості.

Партнерство місцевих підприємств Корнуолла та Островів Сіллі (LEP) в цей час спільно фінансує дослідження з оцінки масштабів летких викидів метану в Корнуолі, де знаходиться штаб-квартира Беннанмана.

Вони досліджуватимуть поточні викиди з таких об’єктів, як молочні ферми та очисні споруди.

Партнерство також вивчить майбутнє потенційне використання біометану як палива для транспорту та сільського господарства.

«Якщо ми зможемо зробити нашу сільськогосподарську галузь незалежною перед лицем різкого зростання собівартості і нестійких цін на енергоносії, скоротивши при цьому викиди, то ми зможемо забезпечити величезне економічне зростання для сільських громад, підвищити продовольчу безпеку і рухатися до нульового рівня викидів», — сказав голова LEP Марк Даддридж. – Ці сфери застосування не обмежуються сільським господарством або Корнуоллом. Вони глобальні»


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button