Екологія

Арктику запропонували заморозити заново (відео)

У відчайдушній спробі зупинити рівень підвищення Світового океану та повторно заморозити Арктику, льодовики які тануть все швидше з кожним днем, архітектори з Індонезії запропонували створити футуристичну підводний човен, що виробляє айсберги.

Так, за задумом авторів проєкту, підводне судно буде занурюватися на дно, збирати морську воду у спеціальні акваріуми, за допомогою повітряних турбін заморожувати її, попередньо профільтрувавши від солі, і робити невеликі айсберги у формі шестикутника, які в підсумку зможуть утворити нові льодовики. Для кожного айсберга знадобиться близько 2027 кубометрів води. Згідно з планами, цілий флот таких підводних човнів допоможе відновити льодовики і в підсумку поверне баланс в екосистемі.

За останні 30 років Північний Льодовитий океан втратив близько 95 відсотків свого щільного і давно сформуваного льоду. Як наслідок під загрозою зникнення опинилися мешканці полярних регіонів, серед яких — тюлені, вовки, лисиці і білі ведмеді.

«Наша мета — відновлення полярної екосистеми, яка має безпосередній вплив на глобальний клімат», — розповів один з авторів проєкту, індонезійський дизайнер Фаріс Раджак Котахатухаха (Faris Rajak Kotahatuhaha).

Хоча архітектори самі визнають, що їхній проєкт все ж не зупинить глобальне потепління, на їхню думку, відновлення втрачених льодовиків допоможе зберегти фауну Арктики і нівелювати хоча б один з наслідків змін клімату.

Критики, у свою чергу, скептично поставилися до цієї ідеї і назвали її нереальною, оскільки, щоб зупинити підвищення рівня моря, масштаби проєкту повинні бути неймовірно величезними. Крім того, незрозуміло, звідки ці підводні човни будуть отримувати енергію, не погіршить це ситуацію з викидами шкідливих речовин в атмосферу і чи достатньо одних повітряних турбін, щоб заморозити гігантські обсяги води.

Між тим вчені з Аляскинського університету заявили, що льодовики Гренландії можуть повністю розтанути до кінця третього тисячоліття.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments