Екологія

Що таке екослід і як його зменшити?

Термін «екологічний слід» умовно означає розмір споживання людиною ресурсів біосфери.

Что такое экослед и как его уменьшить?

Його можна розрахувати як для всього населення земної кулі, так і для окремих континентів, країн і навіть сімей та кожної людини. Всі ми залишаємо різний екологічний слід: хтось їсть чашку рису в день, ходить пішки і розпалює ввечері вогнище, а комусь для комфортного життя необхідний триповерховий будинок, напханий електронікою, кілька автомобілів і гардеробна розміром зі спортзал.

Чим більше людина витрачає на виробництво їжі, води, предметів і енергії, тим більший екологічний слід залишає. Розраховано, що при нинішній кількості населення Землі на одну людину умовно припадає 1,3 гектара. Цієї площі повинно вистачати на забезпечення всієї інфраструктури: промисловості, сільськогосподарських площ, доріг, житла та адміністративних будівель, місць відпочинку та розваг, місць для утилізації відходів і т. д. На жаль, вчені давно відзначають, що екослід населення Землі перевищує можливості природних ресурсів.

При цьому зменшити екослід, а значить подбати про майбутнє планети і наших дітей, допомагають прості правила, що стосуються різних сфер життя:

  • купувати рівно стільки продуктів, товарів і послуг, скільки вам необхідно,
  • вибирати сезонні продукти,
  • намагатися частіше обходитися без автомобіля, або хоча б використовувати його спільно – підвозити на роботу колег або друзів, яким з вами по дорозі,
  • сортувати відходи,
  • не викидати непотрібні речі, а роздавати їх нужденним або передавати друзям, участь в групах по обміну речами,
  • використовувати енергозберігаючу побутову техніку і електроніку, сонячні батареї.

Кнопка «Наверх»