Різні цікавинки

Сучасний рекламний білборд (Billboard)

Білборд (від англ. Billboard) – це окрема конструкція, призначена для розміщення рекламного повідомлення великих розмірів (зазвичай 3х6м). Один з найпоширеніших різновидів зовнішньої щитової реклами. Являє собою раму, оббиту листами оцинкованої сталі або фанери і покритої стійкими до атмосферного впливу складниками, яка закріплюється на опорі.

20-07-15-foto-600x449-1

Можна сказати, що історія білбордів почалася ще з Давнього Єгипту, коли на вулицях вивішувалися оголошення про нагороду за упіймання втікачів рабів. Цю історію продовжили попередники рекламних щитів – плакати, які використовувалися в кінці XIX століття для реклами театральних та циркових вистав.

Сам термін білборд з’явився в США, коли деякі компанії почали вивішувати свої рекламні плакати («Білла», оголошення) на дерев’яних конструкціях («борд», дошка). Особливий розвиток білборди отримали до 20-х років XX століття, коли в США все більше людей почали купувати автомобілі і виїжджати на них за місто. Щити стали встановлювати вздовж доріг і для того, щоб їх добре було видно з автомобілів, розмір був збільшений.

Як правило, billboard використовується в іміджевій рекламі, а також у нагадуючій рекламі, спрямованої на запам’ятовуваність торгової марки. Нерідко білборди додатково виконують функції покажчиків на місце розташування компанії.

Білборди можуть бути використані в широкій рекламній кампанії (в такому випадку реклама розміщується на великій кількості щитів у місцях знаходження цільової аудиторії). Також http://ukr-reklama.net/ можуть застосовуватися в якості єдиного виду реклами. Цільовою аудиторією можуть бути як автомобілісти, так і пішоходи. Нерідко білборди використовують не тільки для комерційної, а й для соціальної реклами. Навіть приватні особи розміщують на білбордах поздоровлення з днем народження, весіллям (і іноді освідчуються в коханні).

Розміщуються білборди традиційно уздовж вулиць і магістралей, на фасадах, на будівлях.

Це дієвий вид реклами, але доступний не для всіх категорій рекламодавців, тому виготовлення білборда коштує чимало і до того ж необхідно отримувати дозвіл на його встановлення в межах і поза містом.

Переваги великого розміру білборда є його ж недоліком. Ці рекламні конструкції викликають у багатьох людей роздратування, тому великі щити вторгаються в природний ландшафт, псують перспективу, зовнішній вигляд міста. Особливо це не подобається туристам.

Види і типи білбордів

Стандартний і найпопулярніший розмір білборда – 3х6 м. Разом з тим, за бажанням замовника виготовляються білборди різних форм і розмірів. Так, часто використовується і розмір 3х12 м. У США нерідко використовують ще більші розміри (до 18,1х6,1 м). Найбільший же у світі щит був встановлений на даху англійського футбольного клубу «Middlesbrough», його розмір – 86,5 х 25 м.

Білборди бувають односторонніми і двох сторонніми. Також виготовляються і тристоронні, коли в конструкцію об’єднуються три поверхні для установки, наприклад, на перехресті. Дуже рідко бувають чотиристоронні білборди.

У звичайного двостороннього білборда є сторона «А», що дивиться в основну сторону потоку людей і автомобілів, і сторона «Б», яку можна побачити із зворотного боку. Залежно від місця установки сторона «А» може бути як більш виграшною, так і рівноцінною боку «Б» (наприклад, при установці білборда на розділовій лінії магістралі).

За типом конструкції білборди підрозділяють на розбірні і нерозбірні.

За видами білборди можна розділити на статичні і призмавижні. Статичні – це стандартні окремостоячі щити. Призмавижні – це щит 3×6м, інформаційне поле якого складається з рівносторонніх тригранних призм. Їх поворот на 120 ° призводить до зміни одного зображення, і таким чином при повному циклі в 360 ° відбувається триразова зміна інформації.

Бувають білборди цифрового формату, на яких можна демонструвати повноцінні відеоролики. Також є білборди, що використовують інтерактивні та голографічні зображення, інші візуальні ефекти.

При виготовленні стандартного білборда використовують основу, покриту оцинкованою сталлю або фанерою. Цю конструкцію просочують спеціальним складом, що захищає білборд від несприятливого погодного впливу.

Часто стандартні білборди доповнюють внутрішнім або зовнішнім підсвічуванням, яке привертає більше уваги і дозволяють щиту працювати 24 години на добу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button