Земля

Малюнки на стінах турецького храму розповіли про причини стародавньої зміни клімату

Приблизно в 10 730 році до нашої ери розпочалася епоха пізнього дріаса — завершального етапу останнього зледеніння. Причина його початку досі не була відома, але відразу кілька знахідок вчених говорять про те, що глобальне зниження температури могло початися після падіння величезної комети. Утворений після цієї катастрофи 31-кілометровий кратер був знайдений під крижаним щитом Гренландії, а малюнки на стінах стародавнього турецького храму тільки підтвердили це припущення.

Малюнки були знайдені в храмі Гебеклі-Тепе, назва якого з турецької мови можна перекласти як «Пузатий пагорб». Вважається, що він був побудований задовго до появи Стоунхенджу, і крім виконання функції храму був стародавньою обсерваторією для спостереження за нічним небом. Про це свідчить колона, на якій зображені різноманітні тварини — вчені припускають, що малюнки і їх розташування відповідають астрономічним сузір’ям.

Швидше за все, архітектурна споруда стала пам’яткою давньої катастрофи — на ній зображена людина з відтятою головою, що символізує страждання і загибель людей після передбачуваного падіння комети. Інші малюнки передбачають турботу про поранених людей, тому наслідки катастрофи могли тривати століттями. Катастрофа і подальша зміна клімату дійсно сильно вплинула на стародавніх людей, змусивши їх зайнятися сільським господарством і навчивши виживати в суворих умовах.

Вчені так впевнені в своїх припущеннях, тому що провели комп’ютерне моделювання подій, що відбувалися тисячі років тому. Результати моделювання показали, що в той час дійсно могла статися катастрофа, тим більше, що вік малюнків і ударного кратера в Гренландії приблизно однаковий.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button