Технології

Вчені побудують “біокомп’ютер”, що складається з безлічі міні-мізків

Дослідники з Університету Джона Хопкінса планують побудувати “біокомп’ютер” на основі маленьких органоїдів — міні-мізків розміром з точку від кулькової ручки. Концепція “органоїдного інтелекту” викладена в журналі Frontiers in Science.

Томас Хартунг, професор охорони навколишнього середовища в школі громадського здоров’я Джона Хопкінса Блумберга, разом з колегами створив такі органоїди, які здатні виконувати основні здібності мозку — запам’ятовування та навчання, а також передавати нейрони.

“Це відкриває можливості для вивчення того, як працює людський мозок”, — сказав Хартунг. – Тому що ви можете почати маніпулювати системою, робити речі, які неетично робити з людським мозком».

Хартунг почав вирощувати і збирати клітини мозку в функціональні органоїди в 2012 році, використовуючи клітини зі зразків шкіри людини, перепрограмовані в стан, подібний до ембріональних стовбурових клітин. Кожен органоїд містить близько 50 000 клітин, розміром приблизно з нервову систему плодової мушки. Тепер він передбачає побудувати футуристичний комп’ютер з такими мозковими органоидами.

Органоїд крупним планом

За словами Хартунга, комп’ютери, що працюють на цьому “біологічному обладнанні”, в наступному десятилітті зможуть знизити вимоги до енергоспоживання суперкомп’ютерів, які стають все більш нестійкими. Незважаючи на те, що комп’ютери обробляють обчислення з використанням чисел і даних швидше, ніж люди, мозок набагато розумніший при прийнятті складних логічних рішень, наприклад, коли потрібно відрізнити собаку від кішки.

“Мозок досі не має собі рівних у сучасних комп’ютерах”, – сказав Хартунг. – Frontier, новітній суперкомп’ютер в Кентуккі, коштує $600 млн і займає площу 630 кв.м. Тільки в червні минулого року він вперше перевищив обчислювальну потужність одного людського мозку, але використовував в мільйон разів більше енергії».

За словами Хартунга, можуть пройти десятиліття, перш ніж органоїдний інтелект зможе привести в дію систему, настільки ж розумну, як миша. Але, збільшуючи виробництво мозкових органоїдів і навчаючи їх штучному інтелекту, він передбачає майбутнє, в якому біокомп’ютери будуть забезпечувати чудову швидкість обчислень, обчислювальну потужність, ефективність даних і можливості зберігання.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button