Земля

Суміш солей магнію і натрію на ранній Землі допомогла зародженню життя

До такого висновку прийшли німецькі дослідники, що вивчили вміст солей в базальті.

Строматоліти – одні з перших бактеріальних спільнот / © Getty images

Загадка появи життя залишається нерозгаданою, хоча вчені відкрили майже всі її основні складові. Але умови, при яких зародилося життя, поки не цілком ясні. Існує чимало гіпотез на цей рахунок. Якісь припускають, що в справу появи життя внесли лепту підводні гідротермальні джерела, інші – що цьому сприяли блискавки.

Нове дослідження вчених з Університету Людвіга-Максиміліана (Німеччина) приділяє увагу суміші солей, які в поєднанні з потоками розплавленої породи могли сприяти утворенню самовідтворюючих біомолекул. Вони розглянули суміш магнію і натрію, який вона могла бути в перші роки існування Землі (для згортання РНК необхідна відносно висока концентрація двозарядних іонів магнію, але низька – однозарядного натрію).

Один з ймовірних процесів, які могли привести до утворення відповідного середовища, – вилуговування солей з базальту. Щоб дізнатися про це більше, група дослідників синтезувала базальтове скло, що зустрічається в природному вигляді і формується завдяки швидкому охолодженню розплавленої породи: наприклад, при контакті з водою.

Аналіз кількості магнію і натрію, витягнутого зі скла, при різних температурах і з неоднаковими розмірами зерен у всіх експериментах вчених показав, що натрію в такому склі більше, ніж магнію. Але коли команда «додала» в свій «рецепт» теплові потоки, ситуація змінилася: співвідношення магнію та натрію в деяких випадках виявлялося оптимальною для згортання молекули РНК.

Адже такі теплові потоки не тільки були можливі чотири мільярди років тому, але і цілком реальні через високий рівень геологічної активності на ранній Землі. Отже, вимивання солей з базальту укладається в гіпотезу РНК-світу.

Дослідження опубліковане в журналі Nature Chemistry.

Натхнення: naked-science.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button