Головна / Земля / Інтерактивна карта показує, як зміниться клімат в США до 2080 року

Інтерактивна карта показує, як зміниться клімат в США до 2080 року

За словами фахівців, жителі міст Північної Америки до 2080 року відчують, що з точки зору клімату їхнє місто ніби зрушило на 800 кілометрів від звичного місця.

Коли людина дорослішає, вона зовсім по-іншому починає почувати себе в рідному місті. Але для сучасних людей зміни торкнуться не тільки психологічної сторони. Зазвичай ми дивимося на зміни клімату з точки зору підвищення температури. Проте вчені стверджують, що є й інший спосіб: просторове зміщення. У новому дослідженні вони кажуть, що жителі міст Північної Америки до 2080 року відчують, що з точки зору радикальних змін, які відбуваються в звичному кліматі, вони знаходяться на відстані близько 800 кілометрів від звичного місця. Це середній результат, заснований на прогнозах по 540 міським районам у США і Канаді за умови, що викиди вуглекислого газу залишаться на колишньому рівні.

Зсув відбудеться невипадково: майже повсюдно він спрямований на південь, де (принаймні, в Північній Америці) місцевість зазвичай стає більш спекотною і вологою. Ці «кліматичні аналоги», які ви можете досліджувати самостійно на інтерактивній карті, розробленої співробітниками Центру екології Університету Меріленд, були розроблені для того, щоб забезпечити «більш достовірну, засновану на місці оцінку зміни клімату». Відповідне дослідження опубліковане в журналі Nature Communications.

Вчені припускають, що в результаті очікуваних змін жителі Вашингтона (округ Колумбія) в плані клімату будуть відчувати себе як жителі штатів, де протікає річка Міссісіпі, клімат Нью-Йорка буде походити на північний Арканзас, а температура Х’юстона (найбільше місто Техасу) зміститься на мексиканську територію.

Интерактивная карта показывает, как изменится климат в США к 2080 году
Модель зміни клімату у Вашингтоні / © Matt Fitzpatrick

«Отримані дані ми можемо використовувати для того, щоб краще візуалізувати прогнози на майбутнє, адже так легше концептуалізації це і пов’язати з власним досвідом. Сподіваюся, наше дослідження вплине на людей, адже воно вперше показує масштаб змін, які відбудуться протягом одного покоління», — говорить співавтор статті Метт Фіцпатрік (Matt Fitzpatrick).

Интерактивная карта показывает, как изменится климат в США к 2080 году
Модель зміни клімату в Х’юстоні / © Matt Fitzpatrick

В ході роботи фахівці також виявили, що багато місцевостей в Північній Америці сьогодні просто не мають кліматичних аналогів; їх майбутня прогнозована погода — модель, з якої ми ніколи не стикалися раніше, а значить, якщо найближчим часом людство не вживе яких-небудь заходів щодо скорочення викиду вуглецю, то до 2080-го у багатьох містах може сформуватися новий клімат, який не має сучасного еквівалента.