Земля

Унікальні мутації допомагають старим коралам виживати в непередбачуваному середовищ

Дослідники виявили незвичайний механізм передачі генів у колоніях коралових поліпів.

Фото автора Francesco Ungaro: https://www.pexels.com/uk-ua/photo/3157890/

Біологи зі Стенфордського університету відкрили у коралів незвичайний механізм генетичних мутацій. Ці дуже довгоживучі тварини постійно змінюють і “тестують” свої гени, і деякі з цих мутацій передаються наступному поколінню.

Дослідники проаналізували геноми коралів, отримані з різних гілок однієї деревоподібної тварини. Розшифрований геном показав сотні місць у кожній окремій гілці, де ДНК дещо відрізнялася — ці відмінності являють собою локалізовані мутації в цих гілках.

Після цього дослідники виростили ті ж самі корали в лабораторії, щоб подивитися, які з мутацій будуть передані статевим клітинам і майбутньому поколінню. Аналіз показав, що багато мутацій у нормальних тканинах коралів були передані гаметам. Це означає, що мутації, які відбуваються під час росту коралів, можуть потім перейти до потомства в наступному поколінні.

У людей і більшості тварин подібні мутації не відбуваються. Більшість організмів отримують певний набір генів від батьків і передають його дітям. Існують мутації в статевих клітинах і тільки вони можуть передатися нащадкам. Генетичні мутації, які відбуваються у звичайних (нестатевих) клітинах, наприклад, клітинах шкіри або легенів, може обтяжити наступні покоління потенційно поганими генами і не передаються, пояснюють вчені.

Вивчивши, формування мутацій у коралів, автори виявили, що наступним поколінням, як правило, передаються ті з них, які не змінюють послідовність амінокислот в білках. Це означає, що корали відфільтровували потенційно небезпечні мутації і передавали зміни, які не завдавали шкоди клітинам або потенційно приносили їм користь.

Дослідники відзначають, що багато коралів живуть сотні, а деякі навіть тисячі років. Мабуть, незвичайне успадкування мутацій пов’язане з необхідністю адаптуватися до змін у зовнішньому середовищі протягом усього життя організму. У більшості організмів “тестування” різних генетичних змін і відбір проходить протягом декількох поколінь за допомогою мутацій статевих клітин. Корали, як вважають автори роботи, “відчувають” різні набори генів всередині одного організму.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button