Екологія

Темпи втрати льоду в Гренландії виявилися в 7 разів більше очікуваних

Американські вчені встановили, що сучасні темпи втрати льоду в Гренландії значно перевершують показники 90-х років. За цей час швидкість танення крижаного покриву острова виявилася в 7 разів більше очікуваної.

Такі результати були отримані завдяки поєднанню різних досліджень на тему темпів втрати льоду в Гренландії з 1992 по 2018 рік. Виявилося, що в 90-х цей показник становив близько 33 млрд тонн, а в 2010-х зріс до 254 млрд тонн. Експерти відзначають, що найбільш невдалим для даного острова видався 2011 рік, тоді він втратив 335 млрд тонн. Подібні результати дослідження американських інститутів підтримали представники NASA і Європейського космічного агентства (ESA).

Згідно з попередніми прогнозами вчених, до 2100 року рівень світового океану повинен був піднятися на 60 сантиметрів, проте тепер цей показник необхідно буде переглянути. З урахуванням прискорення танення льодів в Гренландії він може скласти 67 сантиметрів. Спочатку вважалося, що такі зміни призведуть до того, що житла 360 млн осіб будуть затоплені і стануть непридатними для життя, а тепер цей прогноз збільшено до 400 млн осіб.

Також варто зазначити, що в даних дослідженнях відсутні результати втрати льоду в Гренландії за 2019 рік. Згідно з інформацією вчених, цей рік може стати рекордним з-за великих лісових пожеж у Сибіру і на Алясці, а також інших факторів.

Натхнення: dni24.com


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button