Всесвіт

Позаземний сигнал Wow! не дає спокою вченим

Позаземний сигнал Wow! був зареєстрований в 1977 році і, на думку ряду фахівців, міг бути посланням інопланетної цивілізації.

7bdd8ac5cd4de32f9b72ff333aeadee0

Спочатку вчені виключали, що джерелом сигналу можуть бути інші планети, навколоземні супутники, астероїди та інші тіла Сонячної системи. У новому дослідженні астрономи спробували розвінчати цю точку зору. На їхню думку, джерелом Wow! могли бути комети 266P / Christensen і P / 2 008 Y2 (Gibbs), транзит яких спостерігався в період з 27 липня по 15 серпня 1977 року в околиці групи зірок Chi сузір’я Стрільця.

Ядра кожної з комет оточені величезними водневими хмарами радіусом у кілька мільйонів кілометрів. Ці небесні тіла були виявлені після 2005 року і не враховувалися при визначенні джерел позаземного сигналу. Небесне джерело Wow! знаходився в районі комет. Астрономи вважають, що випромінювання їх хмар могло стати причиною реєстрації сигналу.

З такими висновками згодні не всі експерти. Зокрема, Джеймс Бауер з Лабораторії реактивного руху в Пасадені вважає, що випромінювання кометної хмари, як правило, не спостерігається на довжині хвилі 21 сантиметр. Перевірити свою гіпотезу астрономи сподіваються 25 січня 2017 (під час транзиту 266P / Christensen) і 7 січня 2 018 (під час транзиту P / 2008 Y2).

Читайте також: 

Сигнал Wow! (укр. «Ого!») приблизно відповідає водневій лінії (частотою приблизно 1 420 мегагерц і з довжиною хвилі близько 21 сантиметрів). Він був зафіксований 15 серпня 1977 радіотелескопом «Велике вухо» Університету штату Огайо і тривав 72 секунди. Вчений Джеррі Ейман (який і придумав назву Wow!) В рамках проекту SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) з пошуку позаземних цивілізацій прийняв сильний вузькосмуговий сигнал на північний захід від кульового зоряного скупчення M55 в сузір’ї Стрільця.

Подібний потужний сигнал більш ніколи не спостерігався. Оскільки водень є найпоширенішим хімічним елементом у Всесвіті, а його випромінювання без намаги проходить крізь щільну атмосферу Землі, деякі експерти порахували, що Wow! може бути посланням інопланетян.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button