Земля

Супутникові карти показують, наскільки скоротилися ліси в усьому світі (фото)

Співробітники Університету Аберістуїта використовували супутникові дані, щоб показати глобальний вплив залісення на планету. Про це повідомляє “Бі-бі-сі“.

Вчені з Університету Аберістуїта у Великобританії створили карти, які показують масштаби глобального збезлісення з космосу. Таким чином експерти намагаються звернути увагу громадськості на проблему залісення. У своїй роботі вони використовували супутникові дані за останнє десятиліття. Вчені заявили, що їх дослідження дозволить оцінити глобальні запаси вуглецю.

Так, карти підкреслюють наслідки вирубки дерев в таких місцях, як Амазонка. Вони також показують вплив лісових пожеж в Австралії та хвороби модрини у Великобританії. Роботу зробили в рамках проєкту Європейського космічного агентства, яким керує команда Аберістуїта. Карти опублікують найближчим часом в Інтернеті і виставлять в центрі альтернативних технологій Махінллета у Великобританії. Поки доступні детальні карти лісів біля берегів Амазонки.

Вирубка лісів в бразильській Амазонії. Дані НАСА.

Дерева вважаються життєво важливими в боротьбі зі зміною клімату, оскільки вони поглинають вуглекислий газ і зберігають його в своїх стовбурах, гілках і коренях. Професор Річард Лукас з групи спостереження за землею університету Аберістуїта заявив, що цю інформацію слід використовувати «для запобігання подальшої втрати цілісності лісу».

Вчені з Університету Аберістуїта використовували супутникові дані для створення знімків. Фото: Університет АБЕРІСТУЇТА

“Ми гарантуємо, що ці дані стануть доступними для всіх зацікавлених і відповідних зацікавлених сторін, включаючи громадськість, для інформування та вжиття запобіжних заходів” – підкреслив він.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button