Земля

Запаси прісної води на Землі закінчуються

Вчені підрахували, що прісна вода на Землі закінчиться вже через 25 років. І станеться це через зростання населення планети. На сьогоднішній день населення Землі вже перевищила 7 мільярдів, а щорічний приріст становить близько 83 мільйонів чоловік.

3281e3b37af46de3d91af02c55527ceb

При цьому потреби у прісній воді постійно зростають. За той час, коли населення планети зросло в три рази, використання прісної води зросла в 17 разів. А через 20 років споживання прісної води може збільшитися ще втричі.

Вже зараз кожна шоста людина відчуває нестачу прісної питної води. За статистикою, практично п’ята частина населення нашої планети живе в районах, де відчувається гостра нестача питної води.

Крім того, чверть населення живе в країнах, які відчувають нестачу води у зв’язку з відсутністю інфраструктури, необхідної для забору її з водоносних пластів і річок. З цих же причин нестача води спостерігається навіть в тих районах, де випадають рясні атмосферні опади і є великі запаси прісної води. Але вони далеко не безмежні.

Згідно з дослідженнями, вже через 10 років більше половини держав планети будуть відчувати серйозну нестачу води. А до середини XXI століття частина населення Землі буде просто гинути від спраги. За підрахунками фахівців, приблизно до 2030 року половина жителів планети, буде щодня існувати під загрозою водного дефіциту.

Тільки в Африці до 2020 року через зміни клімату без питної води виявляться від 75 до 250 мільйонів чоловік. Більш того, зневоднення пустельних і напівпустельних регіонів викличе стрімку міграцію населення. Як вважають експерти, з насиджених місць у пошуках вологи кинуться від 25 до 700 мільйонів чоловік.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button