Наука

Свині допомагають вченим зрозуміти мозок людини

Вчені з Центру регенеративної біонауки Університету Джорджії виявили, що мозок свині є найкращою платформою для вивчення неврологічних станів людини, таких як хвороба Альцгеймера і Паркінсона. Для цього біологи використовували метод візуалізації для аналізу мозкової активності у тварин.

Одним з потенційних застосувань даної методики є вивчення і діагностика прогресуючих захворювань головного мозку, викликаних серією тупих травм. В даний час багато з них можна діагностувати тільки шляхом розтину. Нове дослідження свідчить про те, що трансляційна модель свиней для картування функціональної мозкової діяльності є підходом для визначення біомаркерів або сигнатур головного мозку. Використовуючи цей тип даних, лікарі будуть мати можливість якомога раніше діагностувати захворювання.

Використовуючи функціональну МРТ в стані спокою, дослідники продемонстрували зв’язок у сенсомоторних областях головного мозку свині, яка паралельна з’єднанню мозку людини. Ці регіони включають ті, де закодовані сприйняття, почуття, рухи та спогади. Подібності цих функціональних мереж закладають основу для цільового клінічного застосування в лікуванні та профілактики неврологічних розладів.

Попередні дослідження показали, що форма і точне розташування областей мозку сильно взаємодіють з моделюванням головного органу нервової системи. Протягом багатьох років дослідники стверджували, що форма і його розмір у свиней має фізіологічну і анатомічну подібність з людським, і тому вони вважаються хорошою моделлю для тварин неврологічних захворювань.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button