Наука

Органічне м’ясо впливає на навколишнє середовище так само, як традиційне

Виявилося, що наявність добрив і добавок в кормі для тварин не сильно впливає на кількість парникових газів, які вони виділяють протягом свого короткого життя

Вчені з’ясували, що при виробництві органічного м’яса виділяється приблизно така ж кількість парникових газів, як і при вирощуванні звичайного.

Раніше вчені з’ясували, що тваринництво створює приблизно 15% всіх парникових газів, що викидаються в атмосферу щорічно. Згідно з підрахунками, одна корова створює від 250 до 500 літрів метану щодня. І це без урахування вуглекислого газу, який тварини виділяють при диханні. Вважалося, що зменшити цю кількість можна, якщо годувати худобу їжею, вирощеної без використання добрив.

Але тепер німецькі дослідники показали, що органічне м’ясо не краще натурального за кількістю парникових газів, які потрапляють в атмосферу в результаті його виробництва. Автори дослідження аналізували кількість парникових газів, які генеруються при виробництві різних продуктів харчування. Вчені розділили продукти на три основні категорії: традиційне м’ясо, органічне м’ясо і рослинна їжа. Дослідники враховували викиди, вироблені на різних стадіях виробничого процесу – наприклад, при вирощуванні і переробленні кормів і добрив, а також метан, що виділяється тваринами й при розкладанні їх випорожнень.

Отримані дані показали незначну різницю у викидах парникових газів при виробництві традиційного м’яса та органічного. Автори виявили, що скорочення викидів при органічному вирощуванні тварин часто компенсувалося збільшенням метану, що виділяється з-за більш повільних темпів зростання і необхідності вирощувати більше тварин, оскільки така худоба, як правило, менш м’ясиста.

Дослідники також виявили, що органічно вирощені кури виробляють трохи більше парникових газів, ніж вирощені традиційним методом. При цьому органічна свинина створює викидів менше, ніж традиційна.

Дослідники припускають необхідність введення податків на м’ясо, що відображають екологічні витрати їх виробництва. Вчені підрахували, що такий податок на звичайну яловичину підвищить її ціну приблизно на 40%, в той час, як органічна яловичина виросте всього на 25% (тому, що вона вже дорожча за звичайну яловичину). Ціни на продукти тваринного походження, такі як сир або молоко, також зростуть. Підвищення цін позитивно позначиться на штучному (культивованому) м’ясі, яке починає завойовувати світовий ринок.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button