Екологія

Світові корпорації перебільшують свій прогрес у боротьбі зі зміною клімату – дослідження

Наявні стратегії зменшать викиди щонайбільше на 40%, а не на 100%.

Провідні світові компанії не досягають власних цілей у боротьбі зі зміною клімату і регулярно перебільшують або невірно повідомляють про свій прогрес.

Google, Amazon, Ikea, Apple і Nestle є одними з тих, хто не може змінитися досить швидко, стверджує дослідження New Climate Institute, повідомляє ВВС.

Моніторинг корпоративної кліматичної відповідальності проводили неприбуткові організації New Climate Institute та Carbon Market Watch. У ньому розглядалися публічно оголошені стратегії компаній щодо скорочення викидів парникових газів, щоб досягти чистого нуля.

Все більше споживачів хочуть екологічно чисті продукти, що створює тиск на корпорації, щоб зменшити свій вплив на навколишнє середовище.

Деякі компанії не згодні з методами, використаними у звіті, і заявили, що готові вжити заходів для стримування зміни клімату.

У звіті проаналізували 25 компаній, на які припадає 5% глобальних викидів парникових газів, що означає, що, хоча вони мають величезний вуглецевий слід, вони мають величезний потенціал, щоб стати лідером у спробах обмежити зміну клімату. Це такі компанії як: Maersk, Apple, Sony, Vodafone, Amazon, Deutsche Telekom, Enel, GlaxoSmithKline, Google, Hitachi, Ikea, Vale, Volkswagen, Walmart, Accenture, BMW Group, Carrefour, CVS Health, Deutsche Post DHL , E.On SE, JBS, Nestle, Novartis, Saint-Gobain, Unilever.

“Швидке прискорення корпоративних кліматичних зобов’язань у поєднанні з фрагментацією підходів означає, що важче, ніж будь-коли, відрізнити реальне лідерство щодо клімату від необґрунтованого”, – йдеться у дослідженні.

Автор дослідження Томас Дей розповів, що його команда спочатку хотіла виявити передові практики в корпоративному світі, але вони були “відверто здивовані та розчаровані загальною цілісністю заяв компаній”.

“Ми ставимо ці амбітні цілі, тому що знаємо, що зміна клімату є серйозною проблемою, і зараз потрібні дії, як ніколи раніше. У рамках нашої мети досягти нульового рівня викидів вуглецю до 2040 року Amazon працює шлях до забезпечення нашої діяльності 100% відновлюваної енергії до 2025 року”, – заявили в Amazon.

Окрім того, компанія Nestle зазначила, що у дослідників бракує розуміння їхнього підходу а звіт містить значні неточності.

Google обіцяє бути безвуглецевим до 2030 року, а Ikea обіцяє бути кліматично-позитивною до 2030 року.

Щоб досягти “чистого нуля” до 2050 року потрібно максимально скоротити викиди, а також збалансувати ті, що залишилися, видаливши еквівалентну кількість.

Викиди створюються чим завгодно: від транспортування товарів до енергії, що використовується на фабриках або в магазинах. Вуглецевий слід вирощування сільськогосподарських культур або вирубування дерев також має значення.

Дослідження показало, що деякі з компаній відносно добре скорочують викиди, але всі корпорації можуть покращитися. Наявні стратегії – у разі їх впровадження – зменшать викиди щонайбільше на 40%, а не на 100%, які мають на увазі під терміном “чистий нуль”.

Лише три з 25 компаній чітко зобов’язані усунути 90% викидів вуглекислого газу зі свого виробництва та ланцюгів поставок. Це Maersk, Vodafone і Deutsche Telekom.

Дей пояснив, що однією з найбільш суперечливих сфер є викиди, які виникають у результаті діяльності, опосередковано пов’язаної з компанією.

Наприклад, у звіті говориться, що 70% кліматичного сліду Apple створюється за рахунок викидів вище за течією, включаючи споживання електроенергії споживачами, які використовують телефони, ноутбуки та інші продукти Apple.

Багато компаній не включили ці викиди до своїх кліматичних планів.

Ikea повідомила, що вітає діалог і ретельний аналіз кліматичних зобов’язань і цілей компаній, щоб переконатися, що вони “узгоджені з наукою про 1,5°C”.

“Хоча ми поділяємо різні точки зору на деякі елементи цього звіту, ми вітаємо зовнішній аналіз нашого прогресу та розпочали продуктивний діалог з New Climate Institute, щоб побачити, як ми можемо суттєво розвивати наш підхід”, – прокоментував Unilever

Apple не відповіла безпосередньо на звіт, але повідомила, що має план скоротити вуглецевий слід.

Натхнення: ecopolitic.com.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button