Екологія

Рівень води в Байкалі продовжує падати

Ситуація з Байкалом продовжує викликати занепокоєння місцевих екологів. Вже до травня, за словами фахівців, рівень води в цьому унікальному озері може опуститися на 0,35 метра нижче мінімальної межі торішнього травневого показника.

ea355dae58f1198c942f999e4b6a5d73

Ще на початку минулого року через небувало низький рівень води в Байкалі російська влада змушена була оголосити в Бурятії і Іркутській області режим надзвичайної ситуації. Поки істотного поліпшення гідрологічної обстановки в регіоні не спостерігається.

В результаті навіть при нормальному корисному притоку води в Байкалі цієї весни до травня найнижча позначка допустимого рівня, встановлена постановою уряду навесні 2001 року, досягнута не буде. За прогнозами вчених, Байкал не дотягне до цього рівня, рівного 456 метрам по Тихоокеанській позначці, приблизно 30-35 сантиметрів. В цьому випадку травневий рівень озера буде нижче торішнього в цей же звітний період на 16-21 сантиметр.

Статистичні дані минулого року вказують на знижену водність всіх річок, що відносяться до Байкальського басейну. Протягом більшої частини 2015 року корисний приплив води в Байкал сягав норми і залишався нижче рівня 2014 року. Так, у другому кварталі, коли озеро поповнюється талими водами, приплив досяг лише 75% від норми, а в третьому кварталі і зовсім лише 55% від норми. В результаті до грудня среднеозерний рівень води опустився нижче 456 метрів по Тихоокеанській позначці.

Нагадаємо, що запаси води в озері Байкал становлять 19% (23 615,39 км?) цілосвітових запасів прісної води в рідкому стані.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button