Всесвіт

Світлове забруднення заважає побачити Чумацький Шлях

Американські вчені прийшли до висновку, що жителі США і Європи не зможуть помилуватися видом на Чумацький Шлях через високу концентрацію світлового забруднення. Дані, згідно яким і був сформульований висновок, опубліковані в науковому журналі Science Advances.

b5ce26e004e04b31b980097db3b31eb0

У своїй статті фахівцям вдалося визначити, в яких місцях земної поверхні можна буде побачити Чумацький Шлях, серед таких виявилися африканські країни, Австралія, а також острів Гренландія. Багато представників нового покоління, можливо, навіть не бачили на небі галактику.

Така статистика складається через надмірне освітлення нічного неба в містах з великою кількістю населення. У таких місцях навіть зірки іноді неможливо розгледіти, не кажучи вже про зовнішній вигляд галактики в цілому. У селах і невеликих містах така проблема не спостерігається, і галактику можна побачити неозброєним оком, без застосування телескопів.

Світлове забруднення також сильно впливає на фотосинтез у рослин, а також обмін речовин у тварин. Потужні світлові промені значно впливають на глобальне потепління, як зазначає вчений з Колорадо. Вуличне освітлення робить незначний внесок у проблеми людства, тому що його промені не досягають великої висоти або ж зовсім спрямовані не вгору, а на місця, де часто ходять люди.

Згідно зі статистикою, зібраної Елвіджом, вченим із США, в усьому світі близько 80% населення проживає в містах з високим світловим забрудненням, а в Сполучених Штатах така проблема зовсім глобальна: понад 98% населення не можуть побачити Чумацький Шлях. Одними з найбільш освітлених регіонів є Каїр, Лондон, Пекін і Гонконг, а найкраща ситуація спостерігається в Австралії, Гренландії і деяких африканських країнах, звідки промені ліхтарів практично ввечері не випромінюють світло.

Але це статистика лише на цей рік, а в наступні роки ситуація може стати критичною, тому необхідно взятися за стабілізацію сонячного забруднення, щоб наступні покоління не тільки з фото знали як виглядає галактика, але і з власного досвіду, відзначає вчений.

Наша галактика має вигляд спіралі, в яку загортаються рукава нічного неба, включаючи Сонячну систему.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button