Екологія

Світовий океан накопичує ртуть і викидає цей отруйний елемент в атмосферу

Виявилося, що ртуті в атмосфері на 40% більше, ніж показували попередні оцінки. Це взагалі-то зовсім не здорово. Ртуть - досить сильна отрута

Група вчених-екологів, що працюють в декількох інститутах Китаю і США, виявила, що надмірна кількість ртуті потрапляє в атмосферу зі Світового океану. Оцінка кількості ртуті в атмосфері була підвищена на 40%. Практично вся ртуть в природі зустрічається у зв’язаному вигляді — в кіноварі. І за розсіювання цієї отруйної речовини несе відповідальність в основному діяльність людини.

Група вчених-екологів, що працюють в декількох інститутах Китаю і США, а також в одному з інститутів Бельгії, виявила, що надмірна кількість ртуті, яка потрапляє в атмосферу в рамках глобального кругообігу, надходить зі Світового океану.

Ртуть – це важкий сріблясто-білий метал, який існує в рідкому стані при кімнатній температурі. Відомо, що вона присутня в навколишньому середовищі і в більшості рослин і тварин. У природі ртуть зазвичай зустрічається в родовищах кіноварі. Таким чином, більша частина ртуті, виявлена в навколишньому середовищі, є результатом діяльності людини.

Підвищений в порівнянні з нормою рівень ртуті в організмі може привести до цілого ряду захворювань, включаючи тривожність, дратівливість і депресію. Попередні дослідження показали, що найпоширеніша форма отруєння ртуттю виникає при вживанні морепродуктів.

У новій роботі дослідники розглянули глобальний кругообіг ртуті, щоб дізнатися, де вона присутня і в яких кількостях.

Кругообіг ртуті One Earth (2023). DOI: 10.1016/j.oneear.2023.02.004

Нова модель показала розрахункові рівні ртуті по всій земній кулі і в атмосфері. Дослідники порівняли свої результати з іншими еталонними моделями і виявили одну істотну різницю. Згідно з їх моделлю, в атмосферу щорічно потрапляє на 40% більше ртуті, ніж зазначено в еталонних моделях. Різниця, на їхню думку, полягала в кількості ртуті, що знаходиться в Світовому океані. Нова модель показала більш високий вміст ртуті в океанах, ніж вважалося раніше, і більш високі викиди в атмосферу.

Команда припускає, що більш високі рівні ртуті в атмосфері майже напевно призводять до збільшення кількості ртуті в навколишньому середовищі, що може поставити людей під загрозу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button