Екологія

Навіщо потрібний еколог на підприємстві?

У цій статті ми хочемо розповісти навіщо потрібний еколог на підприємстві або в організації(компанії).

Еколог на виробництві

Якщо організація займається виробництвом, яке має значний негативний вплив на довкілля, без еколога не обійтися. У обов’язки еколога входить ведення екологічної природоохоронної документації, статзвітності, складання програми природоохоронних заходів, ведення журналів ведення відходів і багато що інше.

Негативна дія на довкілля складається з трьох напрямів:
1) Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря.
2) Скидання стічних вод у водних об’єкт.
3) Відходи виробництва і споживання; розміщення і вивезення.
4) Шумова дія.
5) Електромагнітна дія.
Останнім двом приділяється мало уваги в порівнянні з 1, 2 і 3. Кожен з цих напрямів включає свою документацію, дозволи, заходи і різне устаткування по зниженню негативної дії.

У організації має бути людина, що розбирається в цих питаннях. Людина, чия робота і діяльність спрямована на мінімізацію впливу підприємства на природу, яка зможе , тим самим зменшивши негативну дію на навколишнє середовище.

Окрім іншого, наявність еколога в організації престижна – так компанія демонструє турботу про природне середовище, флору, фауну, здоров’я людей.

Відсутність еколога або його некомпетентність призводять до:
1) Помилкам і неточностям в документації
2) Штрафам і іншим санкціям з боку перевіряючих структур
3) Погіршенню екологічної ситуації регіону, і, як наслідок, пригнобленню тваринного і рослинного світу, погіршення здоров’я людей і послабленню їх імунітету.
4) Надзвичайним і аварійним ситуаціям, пов’язаним з масштабною негативною дією на довкілля.

Масштабна дія на довкілля може привести до великих штрафів і навіть до призупинення роботи підприємства, що спричиняє за собою серйозні збитки для підприємства.

Не існує організацій, що не робить вплив на довкілля. Будь-яка організація, навіть фіктивна, вимагає витрати паперу, різних матеріалів, енергії і так далі. У організації працюють люди, які їдять, пишуть, пересуваються на транспорті і так далі і тому подібне. Отже, вони так чи інакше впливають на природу. Організація, що не займається виробництвом, а лише виконує, приміром, роботу з якою-небудь документацією використовує техніку: комп’ютери, принтери, факси, сканери і так далі. Ця техніка вимагає ресурсів, які потім стають відходами, а коли-небудь вона сама виходить з ладу і йде на звалище.

Швидше за все, офісній організації мати еколога для врегулювання питання утилізації картріджів і зламаної оргтехніки нерентабельно. Але якщо, це буде, приміром, хтось за сумісництвом, іміджу компанії це піде тільки в плюс!


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button