Екологія

Клімат змінився і далі буде тільки гірше

Дослідники стверджують, що до 2100 року пожежі та посухи будуть траплятися частіше на 50%. А в перспективі цей показник зросте до 300%.

Посухи, незвично спекотна погода і посилення тропічних циклонів, які спостерігаються в останні десятиліття, безпосередньо пов’язані зі зменшенням інтенсивності висотної струменевої течії. Як відомо, воно виникає у верхній тропосфері, коли стикаються потоки холодного повітря з Арктики з потоками теплого повітря з тропіків. Оскільки в Арктиці спостерігається стрімке потепління, контраст стає не таким сильним, і висотний струменева течія слабшає.

«Ми спостерігаємо наслідки зміни клімату в режимі реального часу на екранах телевізорів і в газетних заголовках, — говорить учений Майкл Манн з Університету штату Пенсильванія. — І все може стати набагато гіршим без негайних дій по скороченню викидів вуглекислого газу».

Раніше експерти ООН заявили, що зупинити глобальне потепління вже неможливо, але світ повинен стримати його на рівні не вище 1,5 градусів Цельсія у порівнянні з доіндустріальною епохою. Цього порогу Земля може досягти вже у 2030 році.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button