Екологія

Світовий попит на вугілля досягне 8 млрд тонн в 2022 році

Це буде порівнянно з історичним максимумом, досягнутому в 2013 році, повідомили в Міжнародному енергетичному агентстві (МЕА).

Згідно зі звітом МЕА, в 2022 році світовий попит на вугілля зросте на 0,7% в порівнянні з 2021 роком і складе близько 8 млрд тонн. Це означає, що замість того, щоб скорочувати споживання вугілля, країни перевищать рекордний показник 2013 року.

Такими темпами, за прогнозами агентства, в 2023 році світовий попит на вугілля зросте ще більше — на 0,3%, до 8 млрд 32 млн тонн, — досягнувши нового історичного максимуму.

Драйверами підвищення попиту на вугілля цього року стали головні вугільні гіганти — Китай та Індія, а також ЄС.

На Китай припадає більше половини світового попиту вугілля, проте загальне споживання всередині країни збережеться на рівні 4,23 млрд тонн через слабке економічне зростання і збільшення вироблення електроенергії на ГЕС. Проте, Китай залишається головним «вугільником».

Тим часом в Індії в першому півріччі споживання “брудної” енергії зросло на 9%, а в другому цей показник може додатково зрости на 7%.

На частку Європи припадає близько 5% світового споживання вугілля. Однак багато країн Євросоюзу продовжують термін служби вугільних електростанцій, які раніше планували закрити. Знову відкривають вже невикористовувані електростанції і знижують обмеження на години їх роботи, щоб скоротити споживання газу.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button