Екологія

Глобальне потепління може завершитися «великим замерзанням»: лід Арктичного моря розширюється

Цьогоріч виповнилося 30 років невдалих прогнозів щодо зміни клімату.

Біла ведмедиця з дитинчам стрибають через крижину в Північному Льодовитому океані на північ від острова Шпіцберген (Норвегія)

 

Танення арктичного моря цього літа було найнижчим за останні 15 років, а простір Антарктичного моря значно вище середнього. Про це розповідає WND News Center.

«Спеціальний звіт ООН про глобальне потепління на 1,5 ?C» у 2018 р. містить висновок, що світ закінчиться через 12 років. Кліматологи, які підготували звіт, попередили, що будь-яке зростання глобального потепління більш ніж на 1,5 градуса за Цельсієм до 2030 р. призведе до посухи, повені, надзвичайної спеки та бідності для сотень мільйонів людей.

Однак у 2018 році виповнилося 30 років невдалих прогнозів щодо зміни клімату, і багато прогнозів щодо «точки неповернення» та «критичної точки перелому» давно минули.

Наразі менш ніж 10 років залишається до заявленої «точки перелому» для планети, однак морський лід у Північному Льодовитому океані є найвищим за останні дев’ять років, збільшившись більш ніж на 30 % у порівнянні з минулим роком, тоді як рівень Антарктики значно вище норми.

Про це повідомляє засіб супутникового застосунку океанічного та морського льоду Центр обробки супутникових систем. Скептик щодо зміни клімату Тоні Геллер зазначив, що Північний Льодовитий океан набрав рекордну кількість морського льоду протягом першого тижня вересня.

«Більшість років Арктика втрачає лід, але цього року кількість льоду збільшилася на понад 77 000 квадратних миль», — написав він у Twitter, додавши, що новини, ймовірно, не повідомлять CNN, BBC News або New York Times.

Тим часом танення моря цього літа стало найнижчим за останні 15 років, а простір Антарктичного моря значно вище середнього.

Натхнення: greenpost.ua


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button