Всесвіт

Місію НАСА прийняли за астероїд, який загрожує Землі

Дослідники з НАСА і незалежні вчені визначили астероїд, який здійснить близький проліт до Землі. Однак пізніше виявилося, що це не космічний об’єкт, а місія НАСА Lucy Centaur.

Місію НАСА Lucy Centaur прийняли за астероїд, який пролетить настільки близько до Землі, що це буде небезпечно для нашої планети. До того, як вчені зрозуміли свої помилки, вони вважали, це найближчий проліт астероїда в 2022 році.

Як повідомляє CNET, астрономам знадобився день, щоб визначити, що астероїд, який пролітає повз Землю — це космічний апарат. Астрономи вже позначили тоді непізнаний космічний об’єкт як 2022 UQ1, а при ретельному і пильному спостереженні побачили, що це апарат НАСА.

Вперше його побачив телескоп Asteroid Terrestrial-impact Last Alert System (ATLAS) в Чилі, а потім пішли численні повідомлення від інших спостерігачів. За словами Тоні Данна, місія НАСА Lucy наблизилася до планети через гравітаційний вплив.

Дослідники відзначили, що помилка сталася через поширення космічного сміття. Через нього спостереження за об’єктами утруднені і ризик помилок зростає. При цьому в них є і пряма небезпека для людства, дослідники прогнозують, що є 10% шанс, що космічне сміття впаде на Землю.

Астрономи додали, що космічне сміття є серйозною проблемою для майбутніх місій і досліджень. Однак вчені вважають, що ця помилка — хороша новина, адже групі реагування не доведеться вживати заходів стосовно цієї загрози.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments