Наука

Дослідження довело, що собаки переживають «підліткові труднощі»

Нове дослідження показало, що типова підліткова поведінка зустрічається не тільки у молодих людей, але і у собак.

Дослідники виявили, що собаки ігнорують команди і їх важче дресирувати у віці восьми місяців, коли вони переживають період статевого дозрівання. Ця поведінка була більш виражена у собак, які мали меншу прихильність до свого господаря.

Вчені вивчили групу з 69 собак. Вони стежили за послухом лабрадорів, золотистих ретриверів і помісей цих двох порід віком від п’яти місяців до підліткового віку і від восьми місяців протягом всього «проблемного періоду».

Собакам потрібно більше часу, щоб слідувати команді «сидіти» в підлітковому віці, але тільки тоді, коли команда була дана вихователем, а не незнайомцем. Ймовірність багаторазової відмови від виконання команди була вищою у вісім місяців, ніж у п’ять.

Подальші докази були знайдені, коли команда досліджувала велику групу з 285 лабрадорів, золотистих ретриверів і німецьких вівчарок і помісей цих порід. Власники й дресирувальники, менш знайомі з кожною собакою, заповнили анкету, яка розглядає навчання і покору.

Вихователі давали нижчі оцінки навченості собакам в підлітковому віці, у порівнянні з тим, коли вони були  цуценята або вже зовсім дорослими.

Експерти також виявили, що, як і у людей, самки собак зі слабкою прихильністю до своїх господарів рано досягають статевої зрілості. Ці дані надають перший доказ міжвидового впливу якості відносин на репродуктивні терміни, підкреслюючи ще одну паралель відносин батьки — дитина.

«Наші результати показують, що зміни в поведінці, спостережувані у собак, паралельні відносинам між батьками і дітьми. Дуже важливо, щоб власники не карали своїх собак за непослух чи не починали емоційно відсторонюватися від них у цей час. Це може погіршити проблемну поведінку», — коментують експерти.

Натхнення: www.popmech.ru

Кнопка «Наверх»