Наука

Грунт може стати новим «лейкопластиром» для відкритих ран

Ні, нове дослідження не припускає, що ви будете просто брати бруд і прикладати його до відкритих ран. Однак, вчені говорять, що очищений грунт може бути використана для зупинки кровотечі, коли інші засоби недоступні.

За допомогою лабораторних дослідів на мишах учені з канадського Університету Британської Колумбії нещодавно виявили, що природні силікати в ґрунті активують білок крові, виявлений у всіх наземних ссавців. Після спрацьовування цього білка, відомого як фактор згортання XII, починається ланцюгова реакція, яка викликає згортання крові, утворюючи герметизуючу пробку, що запобігає подальшуій втраті крові.

Зрозуміло, звичайний бруд містить багато мікроорганізмів, які можуть викликати інфекції при нанесенні на відкриту рану. З іншого боку, дезінфікований грунт можна було б легко придбати і зберігати на місці у віддалених районах або країнах, де традиційні засоби для герметизації ран є рідкістю.

Але дослідники вирішили піти ще далі! Тепер вони планують протестувати силікати, отримані з реголіту Місяця, щоб подивитися, чи не викликають вони фактор XII. Якщо це так, то «місячний грунт» імовірно, можна було б використовувати для лікування ран у майбутніх колоніях на Місяці.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button