Всесвіт

«Суперспалах» викликав сильну бурю і знищив можливе життя «по сусідству»

Зоряне виверження може мати руйнівні наслідки для довколишніх планет.

Вчені, які досліджують зоряну систему в Оріоні, стали свідками одного з найпотужніших зоряних «вивержень» в історії. Згідно з новим дослідженням, опублікованому в The Astrophysical Journal, цей величезний викид випромінювання, який назвали «суперспалахом», в 10 разів масивніше, ніж всі, які коли-небудь спостерігалися на Сонці.

Хоча механізм цих потужних спалахів досі не зовсім зрозумілий, вчені вважають, що вони походять від зірок з високою магнітною активністю. Автори дослідження пишуть, що ці суперспалахи супроводжуються величезними викидами заряджених частинок, які можуть знищити можливе життя на будь-яких планетах, що знаходяться на їх лінії вогню. На щастя, Земля в їх число не входить.

Астрономи досліджували систему V1355 Orionis, яка знаходиться приблизно в 400 світлових роках від Землі. Вона складається з двох зірок, що обертаються навколо один одного. Вони належать до класу зірок, які, як відомо, містять безліч сонячних плям — темних областей розміром з планету, які утворюються в результаті інтенсивної електромагнітної активності.

Вчені використовували спостереження з супутника Transiting Exoplanet Survey Satellite і телескопа Seimei в Японії. Це дозволило їм досліджувати зірки в декількох довжинах хвиль світла, щоб отримати найбільш повну картину еволюції суперспалаху.

Вона почалася з одного з найпотужніших з коли-небудь спостережуваних зоряних вивержень — високошвидкісного протуберанцю, який вирвався з однієї із зірок зі швидкістю понад 3,5 млн км/год. Автори дослідження пишуть, що цей вибух запустив трильйони тонн електрично зарядженої матерії в космос. Поки це один з найбільших коли-небудь спостерігалися корональних викидів маси.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button