Земля

Супутники НАСА зафіксували рекордну кількість пожеж на Землі

Рекордні площі лісів в Африці, Південній Америці, Росії, Канаді та Південно-Східній Азії виявилися охоплені пожежами в серпні цього року, повідомляє Центр космічних польотів НАСА імені Годдарда.

Щороку ліси практично на кожному континенті Землі горять у великих пожежах, викликаних як природними процесами, так і необережними і навіть цілеспрямованими діями людей. Приміром, однією з причин виникнення пожеж в Забайкаллі три роки тому стали багаття, які розводили жителі регіону в лісах і для спалювання трави навколо дач.

Щось схоже, але в більш масовому вигляді, як розповідають фахівці НАСА, що відбувається в південній частині Центральної Африки, де досі панує примітивне землеробство. Кожен рік фермери цієї частини “чорного континенту” вирубують і спалюють великі площі джунглів, використовують їх кілька років і потім закидають, переходячи на нові ділянки лісу.

Розростання населення Африки, глобальне потепління і загоряння з інших причин, в тому числі в результаті ударів блискавок, призвело до того, що площі пожеж помітно розширилися.

Останні знімки, отримані приладом VIIRS на борту кліматичного супутника Suomi NPP, показують, що сьогодні на території екваторіальної Африки вирують тисячі пожеж, які насичують повітря частинками попелу, аерозолями, чадним газом та іншими продуктами горіння. Це, за словами вчених, помітно погіршує якість повітря в Африці і негативно впливає на життя самих фермерів, які використовують вогонь для розчищення полів.

Аналогічна ситуація склалася в тих же широтах Південної Америки, де величезні частини Амазонії і західного узбережжя континенту виявилися охоплені пожежами. Не менш серйозні загоряння виникли в лісах США і Канади, а також на території країн Східної Європи, Росії, Австралії та держав Південно-Східної Азії.

У цілому, як показує аналіз даних, зібраних VIIRS за минулий тиждень, на Землі зараз налічується понад 30 тисяч вогнищ лісових та інших пожеж. Частина з них, як відзначають вчені, виникла не випадково, а була пов’язана з розчищенням полів та вирубкою лісів в Бразилії і в інших країнах з високим рівнем розвитку сільського господарства, видобутку корисних копалин.

Частота і масштаби пожеж, як очікують експерти НАСА, будуть тільки зростати в найближчі роки, особливо в Австралії та Північній Америці через те, що літні температури постійно зростають, а рівень опадів постійно падає завдяки глобальному потеплінню.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button