Земля

Вчені виявили в льодовиках віруси, яким 15 000 років: деякі з них вижили

Вчені, що досліджують льодовики, виявили віруси віком майже 15 000 років у двох зразках льоду, взятих з Тибетського плато в Китаї.

Як відзначають автори дослідження, опублікованого у журналі Microbiome, віруси вижили, бо були заморожені. Крім того, вони виявилися не схожі на жодні віруси, відомі науці сьогодні.

Льодовиковий лід зберігає інформацію, в тому числі мікробіологічну, яка допомагає розкрити історію палеоклімату і передбачити майбутнє зміна клімату. Хоча льодовикові бактерії вивчаються з використанням методів культивування або амплікона, більш складні метагеномні підходи, які забезпечують доступ до функціональної, геномної інформації і вірусам, використовуються недостатньо – частково через низьку біомасу та потенційне забруднення.

Дослідники проаналізували керни льоду, взяті в 2015 році з крижаної шапки з Тибетського плато в західному Китаї. Керни збирають на великих висотах, так, зокрема, вершина, де утворився цей лід, знаходиться на висоті майже 7 км над рівнем моря. Крижані ядра містять шари льоду, які накопичуються рік за роком. Вони вловлюють все, що було в атмосфері навколо них під час замерзання кожного шару. Такі шари створюють свого роду тимчасову шкалу, яку вчені використовували, щоб більше дізнатися про зміну клімату, бактеріях, віруси і гази протягом всієї історії.

Використовуючи поєднання традиційних і нових методів датування, дослідники визначили, що вік льоду становить майже 15 тис. років. Проаналізувавши лід, вони виявили генетичні коди 33 вірусів. Чотири з них уже відомі науці. При цьому залишилися 28 – нові. З’ясувалося, що близько 14 вдалося вижити, тому, що вони вмерзли в лід.

Як відзначають автори дослідження, виявлені віруси могли цілком успішно процвітати в екстремальних умовах завдяки особливим сигнатурам генів.

Натхнення: hightech.fm


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button