Технології

Систему гіперзвукових поїздів випробували в Китаї

Китайські вчені першими у світі провели випробування надзвукового поїзда, випередивши американський проект Hyperloop. Про тестування повідомляє China Daily.

Дослідники з Північного університету Китаю успішно завершили випробування високошвидкісної системи поїздів, подібної Hyperloop. Установка запускає поїзди в умовах низького вакууму всередині труби. Повідомляється, що під час випробування поїзд на магнітній підвісці рухався зі швидкістю до 130 км/год.

Випробування проводилися на лінії Датун протяжністю 2 км, побудованої в провінції Шаньсі на півночі Китаю. Лабораторія з дослідження високошвидкісних транспортних засобів на магнітній підвісці, що працюють в умовах низького вакууму, створена Північним університетом Китаю спільно з китайською корпорацією Аерокосмічної науки і промисловості.

Після успіху попереднього випробування лабораторія приступить до будівництва повномасштабної траси протяжністю 60 км. Будівництво, як очікується, пройде в три етапи, які будуть запускатися в міру готовності. Після завершення всієї траси дослідники зможуть тестувати рух поїздів зі швидкістю до 1 000 км/год.

Аналогічну технологію – Hyperloop активно популяризував і рекламував Ілон Маск. Але його проект не був доведений до комерційної реалізації. Компанія Virgin Hyperloop продовжила розвивати ідею Маска, але повідомила, що зосередиться тільки на вантажоперевезеннях.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


comments powered by HyperComments
Back to top button
comments powered by HyperComments