Технології

Нові методи переробки відходів у санітарії

У столиці Індії (Делі) пройшла безпрецедентна виставка: новатори і ентузіасти продемонстрували передові досягнення санітарії на виставці Toilet Fair.

Їх основні зусилля були зосереджені на пошуках ефективного способу дезінфекції відходів, поєднаного з отриманням корисного продукту при мінімальному використанні води і електрики.

tualety_500

«Туалетні новатори» показали, що відвідуючи туалет можна фільтрувати воду, заряджати мобільні телефони і виробляти безпечне паливо, що не сприяє зміні клімату.

Читайте також: Розроблено новий вид біопалива на основі рослинних відходів

Новинки тим більш актуальні для країн, населення яких не має доступу до необхідної санітарії. За оцінками Світового банку щорічні глобальні витрати, викликані поганими санітарними умовами, досягають 260 млрд доларів. У цю цифру включені втрати пов’язані зі смертями людей, лікуванням, вимушеними прогулами та іншими супутніми чинниками.

Індія в цьому плані найяскравіший приклад. Більше 640 мільйонів індійців традиційно і вимушено полегшуються на відкритому повітрі, виробляючи щодня по 72 тисячі тонн відходів, що еквівалентно масі 10 Ейфелевих веж або 1800 китів. Тим часом, кишкові захворювання вбивають тут щорічно сотні тисяч дітей.

Вирішити проблему покликані проекти, представлені на виставці. Основне джерело фінансування більшості проектів – ґранти Фонду Ґейтса (Gates Foundation). Кілька проектів демонстрували складні туалети, які зручно транспортувати і використовувати на масових заходах або в зонах лих. В одній з пропозицій для переробки відходів використовується заселена комахами, хробаками й тарганами ємність.

Компанія з Вашингтона Janicki Industries представила міні електростанцію потужністю 150 КВт, здатну виробляти електрику для живлення приблизно тисячі будинків. Університет Західної Англії в Брістолі показав паливний елемент, що використовує сечу для зарядки телефону.

Команда з Університету Колорадо в Боулдері привезла геліосистему, яка концентрує сонячне світло і направляє його по волоконно-оптичним кабелям на нагрів відходів до 300 градусів Цельсія. Крім знищення патогенів, установка виробляє біовугілля, що містить вуглець, який можна використовувати в якості палива для приготування їжі або для добрив.

Читайте також: Австралійці винайшли новий вид туалету

Пекінська компанія Sunnybreeze Technologies також пропонує перетворювати відходи в біовугілля за допомогою сонця, але за іншою технологією. За допомогою сонячних панелей її установка нагріває повітря для сушіння екскрементів.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button