Наука

Вчені вирахували рецепт ідеальної кави

Вчені-математики вирахували формулу ідеальної кави еспресо. Рецепт виявився не таким, яким варять у більшості кав’ярень.

Метою дослідників було домогтися повторюваності смаку, при цьому зменшивши витрату зерен. В цілому, еспресо готується за таким рецептом: на 25-30 мл води потрібно взяти 7-9 грамів зерен. Кава проходить екстракцію під тиском протягом 20-30 секунд. Вважається, що дрібний помел підходить для цих цілей краще, оскільки він дозволяє збільшувати контакт кава з водою. Кав’ярні, однак, цього стандарту, як правило, не дотримуються і використовують 15-22 грами сухого кави на 30-60 мл води.

Вчені з’ясували, що це не оптимальний спосіб приготування еспресо. А все через те, що дрібний помел закупорює фільтр. Дослідники заявили, що краще брати більш грубий помел і меншу кількість зерен. Для ідеального еспресо вони порекомендували використовувати 15 грамів зерен на 40 мл води і скоротити процес приготування до 7-14 секунд. Аромат готового напою повинен вийти яскравіше, а смак менш гірким.

Натхнення: www.ferra.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button