Всесвіт

У маленьких галактиках виявили низьке розсіювання темної матерії

Астрофізики досліджували щільність темної матерії в найменших галактиках зі знайдених на сьогодні. Виявилося, що велика її частина концентрується в центрі і практично не розсіюється. Нові дані не вкладаються в сучасну модель, що описує розподіл цієї субстанції.

Kohei Hayashi

Фізикам досі незрозуміло, що являє собою темна матерія. Однак нові дослідження проливають все більше світла на цю таємничу субстанцію. Однією з кращих моделей, що описують розподіл темної матерії, є модель автоматичної темної матерії (SIDM). Відповідно до неї, в центрах галактик темна матерія розсіюється і її щільність зменшується в порівнянні з периферією.

Однак вибухи наднових в галактиках також можуть бути причиною зменшення щільності темної матерії. Через такий ефект часто складно зрозуміти, який з факторів обумовлює зниження щільності цього типу матерії.

Щоб з’ясувати реальний розподіл темної матерії, автори нової роботи зосередилися на вивченні карликових галактик. У таких галактиках вибухи наднових рідкісні, тому внесок у зменшення щільності темної матерії від цього фактора вкрай низький.

Аналіз отриманих фізиками даних показав, що в центрах таких галактик щільність темної матерії набагато вища, ніж повинна бути відповідно до теорії SIDM. Це означає, що існуючі теорії не можуть повністю описати властивості цієї субстанції. Тепер автори сподіваються отримати більше даних про розподіл темної матерії в карликових галактиках за допомогою телескопа Subaru Prime Focus. Вчені сподіваються таким чином побудувати нову модель, яка описує властивості цієї субстанції й зрозуміти, чим же вона є насправді.

Стаття про відкриття опублікована в журналі Physical Review D.

Натхнення: www.popmech.ru


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button