Екологія

Танення льодовиків може вивільнити радіоактивні матеріали, що залишилися після ядерних аварій та випробувань

Танення і відступ льодовиків становлять значний ризик підвищення рівня моря, але зараз дослідники випустили ще більш загрозливе попередження, оскільки зміна клімату продовжує підвищувати арктичні температури.

У шарах льодовикового льоду знаходиться радіоактивний матеріал, накопичений в результаті ядерних випробувань і в міру танення льодовиків ці елементи можуть вивільнитися в навколишнє середовище.

Льодовики – це не просто капсула часу із записами минулих кліматичних і екологічних змін, але і бомба уповільненої дії. Так вважає міжнародна команда дослідників, які вперше вивчили ядерні опади у льодовикових відкладах.

Таяние ледников может высвободить радиоактивные материалы оставшиеся после ядерных аварий и испытаний

Вчені проаналізували осадові породи і зразки льодовиків, зібрані з 17 ділянок в Арктиці, Ісландії, Антарктиді, Британської Колумбії, горах на Кавказі, і в Альпах.

Радіоактивний матеріал був присутній на усіх ділянках та в деяких пробах концентрація радіоактивного матеріалу була в десять разів вище, ніж в інших районах, і була порівнянна з рівнями, виявленими в межах зони ядерних випробувань.

Матеріал, знайдений в льодовиках, хронологічно пов’язаний з такими ядерними катастрофами, як Чорнобиль 1986 році і Фукусіма в 2011 році, а також періодами випробувань ядерної зброї в 1950-х і 1960-х роках.

Як ядерний матеріал виявився в льодовиках?

При ядерному вибуху і викиду радіоактивного матеріалу в атмосферу утворюються частинки, які падають назад на Землю у вигляді кислотного дощу або снігу.

“Радіоактивні частинки дуже легкі, тому, коли вони піднімаються в атмосферу, вони поширюються дуже далеко”, – сказав доктор наук Класон.
“Ці радіоактивні матеріали є продуктом того, що ми самі підриваючи ядерні бомби розпилили в атмосферу. Це просто показує, що наша ядерна спадщина ще не зникла, вона все ще тут. І це важливо вивчити, тому що в остаточному підсумку це знак того, що ми залишили в навколишньому середовищі…”, розповіли вчені в інтерв’ю AFP.

 


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Back to top button