Головна / Людина / Сонцезахисний крем захищає кровоносні судини шкіри від впливу ультрафіолетового випромінювання

Сонцезахисний крем захищає кровоносні судини шкіри від впливу ультрафіолетового випромінювання

Сонцезахисний крем робить набагато більше, ніж просто захищає від сонячних опіків і раку шкіри. Він також захищає кровоносні судини шкіри від пошкодження заподіяної ультрафіолетовим світлом.

Це важливо, тому що наша шкіра — наш найважливіший орган. Шкіра забезпечує водостійкий, гнучкий бар’єр, який захищає інші органи нашого тіла і тримає й утримує всі знайшли органи разом. Вона захищає нас від сонця і дозволяє нам торкатися і відчувати речі. Вона виробляє вітамін D, який життєво важливий для здоров’я.

Вона також допомагає нам адаптуватися до зовнішньої температури, шляхом розширення і звуження кровоносних судин, які розташовуються дуже близько до поверхні шкіри.

Сонцезахисний крем робить багато, щоб захистити шкіру від раку і старіння – до тих пір, поки він застосовується правильно.

Тепер дослідники з Університету штату Пенсильванія виявили, що сонцезахисний крем може захистити кровоносні судини шкіри, зберігаючи їх в початковій формі.

«Для тих, хто проводить багато часу, працюючи, тренуючись або беручи участь у різних заходах на відкритому повітрі, використання сонцезахисного крему може захистити не тільки від раку шкіри, але й від зниження судинної функції шкіри», — пише доктор наук С. Тоні Вольф.

Вовк і його колеги найняли групу молодих людей із середнім і легким загаром шкіри, щоб перевірити, який вплив сонцезахисний крем надає на кровоносні судини шкіри.

Вони протестували вплив ультрафіолетового випромінювання (UVR) на руки, обробили або хімічним сонцезахисним кремом, або імітацією поту, в той час як інша рука була залишена необробленою як контрольна група.

Вони виявили, що контрольна група при впливі сонця показала меншу кількість вазодилатації, пов’язаної з оксидом азоту — важливий процес, який допомагає запобігти перегріву. Оброблені кремом руки не показали цього скорочення.

Дослідники представлять свої результати на щорічних зборах Американського фізіологічного товариства Experimental Biology 2019 в Орландо

Стаття опублікована Університетом штату Пенсільванія.