Людина

Сонцезахисний крем захищає кровоносні судини шкіри від впливу ультрафіолетового випромінювання

Сонцезахисний крем робить набагато більше, ніж просто захищає від сонячних опіків і раку шкіри. Він також захищає кровоносні судини шкіри від пошкодження заподіяної ультрафіолетовим світлом.

Це важливо, тому що наша шкіра — наш найважливіший орган. Шкіра забезпечує водостійкий, гнучкий бар’єр, який захищає інші органи нашого тіла і тримає й утримує всі знайшли органи разом. Вона захищає нас від сонця і дозволяє нам торкатися і відчувати речі. Вона виробляє вітамін D, який життєво важливий для здоров’я.

Вона також допомагає нам адаптуватися до зовнішньої температури, шляхом розширення і звуження кровоносних судин, які розташовуються дуже близько до поверхні шкіри.

Сонцезахисний крем робить багато, щоб захистити шкіру від раку і старіння – до тих пір, поки він застосовується правильно.

Тепер дослідники з Університету штату Пенсильванія виявили, що сонцезахисний крем може захистити кровоносні судини шкіри, зберігаючи їх в початковій формі.

«Для тих, хто проводить багато часу, працюючи, тренуючись або беручи участь у різних заходах на відкритому повітрі, використання сонцезахисного крему може захистити не тільки від раку шкіри, але й від зниження судинної функції шкіри», — пише доктор наук С. Тоні Вольф.

Вовк і його колеги найняли групу молодих людей із середнім і легким загаром шкіри, щоб перевірити, який вплив сонцезахисний крем надає на кровоносні судини шкіри.

Вони протестували вплив ультрафіолетового випромінювання (UVR) на руки, обробили або хімічним сонцезахисним кремом, або імітацією поту, в той час як інша рука була залишена необробленою як контрольна група.

Вони виявили, що контрольна група при впливі сонця показала меншу кількість вазодилатації, пов’язаної з оксидом азоту — важливий процес, який допомагає запобігти перегріву. Оброблені кремом руки не показали цього скорочення.

Дослідники представлять свої результати на щорічних зборах Американського фізіологічного товариства Experimental Biology 2019 в Орландо

Стаття опублікована Університетом штату Пенсільванія.

Кнопка «Наверх»
Закрыть