Екологія

Льодовики Антарктиди, які тануть, запропонували засипати штучним снігом

Льодовиковий покрив Антарктиди стрімко скорочується, і, щоб це зупинити, пропонуються найбільш незвичайні ідеї, включаючи штучний снігопад над заходом континенту.

Чим помітніше глобальні зміни клімату, тим більш радикальні ідеї висувають для протистояння йому. Однією найбільш серйозних з пов’язаних з потеплінням проблем став підйом рівня Світового океану, що загрожує сильно змінити лінії прибережних — найбільш густонаселених — територій.

Особливо значний внесок у цей процес вносить танення льодовиків Антарктиди. Автори нової статті, опублікованій в журналі Science Advances, розглянули досить незвичайний підхід до «підмерзання» південного континенту.

Андерс Леверманн (Anders Levermann) і його колеги з Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін вказують, що вже сьогодні танення західно-антарктичних льодовиків Пайн-Айленд і Туейтса вносить найбільший внесок у підйом рівня моря.

Провівши моделювання, вчені показали, що навіть при дотриманні строгих планів щодо скорочення викидів парникових газів в атмосферу це танення не припиниться. Воно перестане посилюватися, але вже нагріта вода продовжить підточувати ці шельфові льоди знизу, розвалюючи їх на шматки.

Стабілізувати їх стан міг би неймовірно потужний снігопад — такий сценарій вчені перевірили за допомогою комп’ютерної моделі. За їх оцінками, для цього знадобиться близько 7400 мільярдів тонн снігової маси, що випала протягом 10 років. Зв’язуючи воду, вона дозволила б додатково знижувати рівень моря приблизно на два міліметри за рік протягом цього часу.

На жаль, навіть наймасштабніші штучні установки по заморожуванню морської води не здатні впоратися з таким завданням. За оцінкою авторів статті, на одне тільки перекачування її на висоту льодовика потрібно витратити 145 ГВт енергії — і це не рахуючи опріснення і, власне, заморожування.


Підписуйтеся на нас в Гугл Новини, а також читайте в Телеграм і Фейсбук


Back to top button