Фото

Таунізація: як переселити 300 мільйонів китайців з мегаполісів в селища

Сучасний Китай переживає кризу міст — подальше зростання мегаполісів перетворює життя в них на справжній жах. Проект з назвою Townization пропонує вирішення цієї проблеми протягом п’ятнадцяти років за рахунок створення кількох тисяч нових селищ по всій країні. Це дозволить не тільки знизити щільність населення у великих містах, а й дати новий поштовх до розвитку Китаю.

25-12-14-foto-600x399-6

Townization — нова парадигма розвитку Китаю

Економічне зростання останніх десятиліть привело до стрімкого розвитку в Китаї гігантських міст з населенням в десятки мільйонів жителів. Це дуже корисно для економіки країни, але згубно для громадян. Укрупнення міст веде до трьох основних проблем: високої щільності населення, погіршення екологічної обстановки та великі відмінності в рівні життя між міськими та сільськими районами Піднебесної.

25-12-14-foto-600x399-2

Архітектор Ян Дінглян впевнений, що сучасна парадигма розвитку Китаю досягла своєї межі, а тому країні потрібно перейти на новий вектор існування, який автор назвав «таунізаціей» (townization).

Таунізація має передбачає перехід від розвитку великих міст до створення величезної кількості невеликих селищ з населенням у кілька десятків тисяч чоловік кожен. У них практично не буде висотної забудови: замість хмарочосів і багатоповерхових будинків мегаполісів у Таун буде віддано перевагу малоповерховому будівництву.

25-12-14-foto-600x399-1

Розвиток двадцяти тисяч таких селищ по всьому Китаю дозволить децентралізувати країну, зменшити величезна відмінність у доходах і рівні життя між містом і селом. По суті, таун — це міст між ними, що відкриває всім жителям країни дорогу до гідного існування.

Читайте також: Китайський мільйонер зніс всі хатини в своєму рідному селі і побудував кожному жителю по віллі. Безкоштовно

Проект Яна Дінгляна передбачає переїзд протягом п’ятнадцяти років в невеликі селища трьохсот мільйонів жителів Китаю. Це дасть величезний поштовх до подальшого розвитку країни, адже, крім жителів, в провінцію буде перебиратися також бізнес і виробництво. А це призведе до відповідного розвитку інфраструктури.

Таунізація дозволить також переформатувати вже існуючі мегаполіси, зробити їх більш придатними для життя: зменшити щільність населення в містах, а також поліпшити екологічну обстановку в них.

25-12-14-foto-600x300-5

Проект Яна Дінгляна завоював перше місце в щорічному конкурсі від Гарвардської школи дизайну.

25-12-14-foto-600x588-3

25-12-14-foto-600x399-4

Натхнення: novate.ru

Кнопка «Наверх»