Людина

Таємні небезпеки для дитини вдома

Ви дбаєте про безпеку своїх дітей? Вчите їх переходити дорогу на зелене світло і не розмовляти з незнайомцями? Тоді вам варто бути особливо пильними у себе вдома, адже ваша квартира приховує безліч небезпек для маленької дитини.

Капсули з миючим засобом для пральних машин

Тільки з січня по червень 2015 року було зареєстровано 6046 випадків отруєнь дітей віком до 5 років через контакт з капсулами миючих засобів. З 2013 по 2015 рік двоє дітей загинули. Різнокольорові капсули можуть нагадувати дітям гарні цукерки, при цьому найбільшу небезпеку вони становлять як раз при ковтанні. Крім того, капсули містять миючі засоби в більш високій концентрації, тому якщо така речовина потрапляє, наприклад, в легені, набряк і запалення можуть повністю перекрити дихальні шляхи.

Що робити: Завжди зберігайте всю побутову хімію в недоступному для дітей місці. Також варто показати капсули з миючими засобами вашій дитині і пояснити, що є їх ні в якому разі не можна.

Літієві батарейки-таблетки

Кожен рік в США виявляється 35 000 випадків проковтування батарейок дітьми. Батарейки-таблетки, які використовуються в невеликих електронних пристроях, іграшках, музичних листівках і годинах, становлять найбільшу небезпеку. Вони можуть застрягати в стравоході дитини і пошкоджувати його стінку, що протягом декількох годин призводить до некрозу (незворотній загибелі тканин). Так що проковтування такої батареї — привід негайно викликати швидку і хоча симптоми можуть з’явитися не відразу, пошкодження розвивається дуже швидко.

Що робити: спробуйте уникати використання пристроїв з подібними батарейками або ж завжди будьте поруч, коли їх використовує ваша дитина.

Незакріплені меблі

Зазвичай шафи і комоди поставляються з меблевих магазинів на кшталт Ікеа зі спеціальними кріпленнями, що дозволяють закріпити їх до стіни. Проте більшість людей їх не використовують, а даремно — статистика показує, що в світі кожні 24 хвилини одна дитина отримує травму через падіння меблів, а кожні два тижні одна дитина гине в результаті такого нещасного випадку.

Що робити: закріпіть всі меблі і телевізори в дитячих, а ще краще у всій квартирі. Поясніть своїй дитині, що не варто лазити по меблях, адже це дуже небезпечно.

Фіранки на вікнах

У 2014 році за короткий проміжок всього 22 дні 4 дитини в америці загинули в результаті удушення, викликаного шнурами від штор і жалюзі. У 2015 році були розроблені спеціальні рекомендації, згідно з якими в цілях безпеки штори і жалюзі повинні або не мати шнурів взагалі, або мати внутрішні шнури, до яких дитина ніяк не може дістатися.

Що робити: якщо ви не можете дозволити собі купити нові безпечні фіранки, переконайтеся, що шнур від ваших штор і жалюзі знаходяться поза зоною досяжності дітей.

Мелені спеції

У 2015 році 4х-річний хлопчик із штату Кентуккі помер через 90 хвилин після вживання меленої кориці, яку він випадково вдихнув, поки їв. І хоча він був негайно доставлений в лікарню, допомогти йому не вдалося. Лікар Ліпшульц з медичної школи в Майамі пояснює, що кориця містить целюлозу, що не розкладається природним шляхом, тому після випадкового вдихання може залишатися в легенях роками. Це викликає запалення легеневої тканини і утворення рубців, в результаті чого розвивається досить важкий стан – легеневий фіброз.

Що робити: переконайтеся, що ви зберігаєте спеції поза зоною досяжності ваших дітей. Подумайте про можливості встановити спеціальний замок на шафу зі спеціями.

Так що якщо ви вирішили завести дитину, краще заздалегідь подбати про те, щоб зробити свою квартиру повністю безпечною для неї і обладнати її всім необхідним.

Натхнення: www.zdorovieinfo.ru

Кнопка «Наверх»
Закрыть